Jesteś tutaj: HomeInowrocławWażne konsultacje dla mieszkańców Śródmieścia i Mątew

Ważne konsultacje dla mieszkańców Śródmieścia i Mątew

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 18 styczeń 2017 14:34
Granice obszaru zdegradowanego Śródmieścia Granice obszaru zdegradowanego Śródmieścia

W przyszłym tygodniu inowrocławski magistrat zorganizuje dwa spotkania dla mieszkańców Śródmieścia i Mątew, które dotyczyć będą rewitalizacji tych dzielnic przy udziale funduszy europejskich. Spotkania będą elementem konsultacji społecznych programu rewitalizacji obszaru zdegradowanego.

Jesienią prowadzone były natomiast konsultacje społeczne dotyczące wyznaczenia obszaru zdegradowanego. Radni miejscy po uwzględnieniu kryteriów ustalonych przez Urząd Marszałkowski, wyznaczyli za obszar wymagających szczególnej interwencji w ramach rewitalizacji obszaru zdegradowanego, dzielnice Śródmieście i Mątwy.

 

Kolejnym etapem będzie teraz opracowanie gminnego programu rewitalizacji. Wiązać będzie się to ze wskazaniem konkretnych celów i zadań do osiągnięcia. Służyć mają temu otwarte spotkania z mieszkańcami z udziałem pracowników Wydziału Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich inowrocławskiego ratusza

 

Spotkanie dotyczące mieszkańców Śródmieścia zaplanowano na 25 stycznia 2017 r. o godzinie 16. 30. Odbędzie się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 im. Świętego Wojciecha przy ulicy Toruńskiej 46-48.

 

Z kolei mieszkańcy Mątew mogą wziąć udział w spotkaniu 26 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 w restauracji „As” przy ul. Fabrycznej 4.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu