Jesteś tutaj: HomeInowrocławWięcej sezonowych pociągów pojedzie z Inowrocławia

Więcej sezonowych pociągów pojedzie z Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 09 grudzień 2016 12:50

Od niedzieli (11 grudnia) obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. W przypadku Inowrocławia uruchomiony zostanie sezonowy pociąg do Zakopanego, łatwiej będzie dojechać również do Częstochowy i całej aglomeracji śląskiej.

Jeżeli chodzi o pociągi Przewozów Regionalnych (wkrótce przewoźnik zmienia nazwę na PolRegio) to w przypadku połączeń Inowrocławia z Bydgoszczą, Toruniem i Poznaniem zbyt wiele się nie zmieni. Nastąpią natomiast korekty godzinowe, dlatego osoby korzystające na bieżąco z usług tego przewoźnika powinny przed niedzielą przejrzeć aktualny rozkład jazdy co można uczynić na stronie pkp.pl. Również korekty nastąpią w przypadku połączeń PKP Intercity z Gdynią.

 

Nadal dwa razy dziennie bezpośrednio z Inowrocławia pojechać będziemy mogli do Warszawy oraz raz dziennie o godzinie 9:26 do Berlina. Nowością będzie weekendowy pociąg (piątek, sobota, niedziela) od 23 grudnia do 5 lutego (z wyłączeniem dni świątecznych) oraz od 19 lutego do 10 maja (bez 3 maja) z Inowrocławia do Bielsko-Białej przez Częstochowę (pociąg zahaczy również o stację Łódź Widzew). Część składów z tego pociągu w dniach: 24 grudnia, 26 grudnia, 31 grudnia oraz sezonowo od 6 do 26 lutego ze stacji Częstochowa pojedzie bezpośrednio do Zakopanego.

 

Od 17 stycznia do 11 marca będzie kursował również pociąg relacji Inowrocław – Katowice przez Poznań, Wrocław, Opole i Gliwice.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu