Jesteś tutaj: HomeInowrocławRatuszowym portalem informacyjnym radni się jednak nie zajęli

Ratuszowym portalem informacyjnym radni się jednak nie zajęli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 22 wrzesień 2015 17:44

Niespodziewanie prezydent Ryszard Brejza wycofał z dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia uchwałę zmieniającą statut Kujawskiego Centrum Kultury. Chodziło o rozszerzenie zadań tej instytucji o wydawanie portali informacyjnych.

Na temat planowanych zmian w statucie pisaliśmy wczoraj. KCK od ponad roku wydaje portal informacyjny, który prowadzą podlegli prezydentowi Ryszardowi Brejzie pracownicy. Wykorzystywany jest on m.in. do krytyki opozycji. Sytuacja wydająca się daleka od standardów Unii Europejskiej, w Inowrocławiu jest jednak codziennością, gdyż na koszt podatnika emitowane są też w telewizji kablowej audycje publicystyczne.

 

Zapewne w dyskusji poświęconej zmianie statutu KCK opozycja poruszyłaby te kontrowersyjne kwestie. Ostatecznie jednak prezydent Ryszard Brejza niespodziewanie zdecydował się wycofać ten projekt. Być może sprawa wróci po wyborach parlamentarnych.

 

Zostaje przy tym jednak zachowana sytuacja, gdzie Kujawskie Centrum Kultury wydaje portal informacyjny, choć według statutu tej jednostki nie leży to w jej zadaniach.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu