Jesteś tutaj: HomeInowrocławAndrzej Duda pisze do nas list

Andrzej Duda pisze do nas list

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 22 maj 2015 17:07

Na zakończenie kampanii wyborczej do mieszkańców kujawsko-pomorskiego list wystosował kandydat Andrzej Duda. Porusza w nim kwestie drogi ekspresowej S-5 oraz o kontrowersyjnej w jego opinii prywatyzacji Ciech.

W czasie rządów PO-PSL upadł ,,Zachem”, zakład pracy dający zatrudnienie wielu Bydgoszczanom. Ich miasto od paru lat jest pomijane w planach rozwoju kraju – przykład drogi ekspresowej S-5. Obserwowany jest zastój i stagnacja – pisze kandydat popierany przez PiS.

 

Andrzej Duda odnosi się także do kwestii sprzedaży akcji Ciech Janowi Kulczykowi za 619 mln zł. Ciech jest obecnie ważnym pracodawcom na terenie powiatu inowrocławskiego. Zdaniem kandydata na prezydenta akcje Ciech miały zostać sprzedane poniżej wartości rynkowej.

 

Konsekwencją takiego działania jest przeniesienie kadry kierowniczej oraz siedziby spółki do innego miasta, co automatycznie spowoduje uszczuplenie majątku regionu – podatki zasilą kasę innego województwa – czytamy w liście Andrzeja Dudy.

 

Głęboko wierzę, że razem możemy wszystko. Mam wystarczająco siły i energii, aby iść do przodu i osiągnąć cele, jakie wspólnie z Państwem wyznaczam. Jestem do dyspozycji mieszkańców ziemi kujawsko-pomorskiej – kończy Andrzej Duda – Proszę o Państwa głosy.

 


 

Warte obejrzenia

 • Lekkoatleci rozpoczęli zmagania – dramat Pawła Wojciechowskiego – udział bydgoszczanki w drugim medalu dla Polski

  W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się zmagania lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety jak na razie nie zanosi się na zbyt wiele medali zawodników z naszego regionu – właściwie nadzieje możemy mieć jedynie jeszcze w konkurencjach biegowych. Zanosi się, że będą to jedne z gorszych igrzysk ostatnich lat dla naszego regionu, ale także dla Polski bo po tygodniu zmagań olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli tylko dwa medale.

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

  Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

 • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

  Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu