Jesteś tutaj: HomeInowrocławOstatnie godziny bytu Szarlejskich Hubów

Ostatnie godziny bytu Szarlejskich Hubów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 30 grudzień 2014 18:09

Leżąca w gminie wiejskiej Inowrocław osada Szarlejskie Hub,y w momencie, gdy będziemy świętować Nowy Rok przestanie administracyjnie istnieć, choć praktycznie nie funkcjonuje od przełomu XIX i XX wieku.

Szarlejskie Huby położone są na południowy-wschód od miasta Inowrocławia na współrzędnych geograficznych 52'44N 18'18E. Formalnie na jej terenie nie jest nikt zameldowany.

 

Dlatego we wrześniu rada gminy wystąpiła do Ministra Administracji i Cyfryzacji o zniesienie tej osady Szarlejskie Huby. W dniu 18 grudnia minister wydał rozporządzenie, które z dniem 1 stycznia 2015 roku znosi Szarlejskie Huby.

 

Z mapy naszego regionu zniknie także Świdno w gminie Drzycim w powiecie świeckim oraz Rytki, Tobola i Wybudowania Łosińskie w gminie Tuchola na terenie powiatu tucholskiego.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu