Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu powstaną nowe szkoły podstawowe

W Inowrocławiu powstaną nowe szkoły podstawowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 19 styczeń 2017 11:57
W Inowrocławiu powstaną nowe szkoły podstawowe Fot: UM Inowrocław

Prezydent Ryszard Brejza zaprezentował dzisiaj swoją koncepcję wdrożenia reformy oświatowej, którą uchwalił parlament. W miejsce zlikwidowanych gimnazjów powstaną cztery nowe szkoły podstawowe.

Zgodnie z rządową reformą nauka w szkołach podstawowych zostanie wydłużona do 8 lat, zaś gimnazja czeka likwidacja. Władze Inowrocławia chcą przywrócić zlikwidowane przed 1999 rokiem podstawówki – SP1, SP5, SP8 i SP14. Wiązać będzie się to ze zmniejszeniem obwodów obecnie funkcjonujących szkół. Dokładnie te zmiany mają zostać przedstawione rodzicom najpóźniej do kwietnia

 

- Zapewniam wszystkich rodziców i nauczycieli, że uczynię wraz z moimi współpracownikami wszystko, co jest możliwe, aby ograniczyć negatywne skutki zmian w oświacie. Będziemy działać w poczuciu głębokiej odpowiedzialności za dobro dzieci bez względu na koszty finansowe – zapowiada prezydent Brejza.

 

Inowrocławski ratusz koszty związane z doposażeniem i modernizacją budynków szkolnych oszacował w przedziale 2-4 mln zł. Te pieniądze będzie trzeba poszukać w miejskim budżecie, co może odbyć się kosztem innych inwestycji. Nie zanosi się bowiem na chwilę obecną, aby te koszty zrefundował rząd.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu