Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu powstaną nowe szkoły podstawowe

W Inowrocławiu powstaną nowe szkoły podstawowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 19 styczeń 2017 11:57
W Inowrocławiu powstaną nowe szkoły podstawowe Fot: UM Inowrocław

Prezydent Ryszard Brejza zaprezentował dzisiaj swoją koncepcję wdrożenia reformy oświatowej, którą uchwalił parlament. W miejsce zlikwidowanych gimnazjów powstaną cztery nowe szkoły podstawowe.

Zgodnie z rządową reformą nauka w szkołach podstawowych zostanie wydłużona do 8 lat, zaś gimnazja czeka likwidacja. Władze Inowrocławia chcą przywrócić zlikwidowane przed 1999 rokiem podstawówki – SP1, SP5, SP8 i SP14. Wiązać będzie się to ze zmniejszeniem obwodów obecnie funkcjonujących szkół. Dokładnie te zmiany mają zostać przedstawione rodzicom najpóźniej do kwietnia

 

- Zapewniam wszystkich rodziców i nauczycieli, że uczynię wraz z moimi współpracownikami wszystko, co jest możliwe, aby ograniczyć negatywne skutki zmian w oświacie. Będziemy działać w poczuciu głębokiej odpowiedzialności za dobro dzieci bez względu na koszty finansowe – zapowiada prezydent Brejza.

 

Inowrocławski ratusz koszty związane z doposażeniem i modernizacją budynków szkolnych oszacował w przedziale 2-4 mln zł. Te pieniądze będzie trzeba poszukać w miejskim budżecie, co może odbyć się kosztem innych inwestycji. Nie zanosi się bowiem na chwilę obecną, aby te koszty zrefundował rząd.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

 • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

  W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu