Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLotnisko upadnie w grudniu? Marszałek straszy

Lotnisko upadnie w grudniu? Marszałek straszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 sierpień 2016 11:34

Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że Port Lotniczy Bydgoszcz posiada środki na funkcjonowanie do dnia 8 grudnia. Ratunkiem dla lotniska ma być zwiększenie liczby udziałów Torunia, co skutkować będzie również zmianą nazwy. Jutro o przyszłości bydgoskiego lotniska udziałowcy rozmawiać będą z przedstawicielami ministerstwa infrastruktury, które ma swoje udziały w porcie.

Temat na obradach wywołał radny Maciej Świątkowski, który krytycznie ocenił propozycję zmiany nazwy lotniska. 

 

- Pytanie jest proste - czy chcemy ten port lotniczy utrzymać? - odniósł się marszałek Piotr Całbecki - Mamy pieniądze na funkcjonowanie do 8 grudnia i potem musimy ogłosić upadłość.

 

Zdaniem Całbeckiego szansą dla lotniska jest skorzystanie z ręki wyciągniętej przez samorząd Torunia.

 

Wspomnieć należy, że wypowiedź radnego Świątkowskiego była przerywana przez prowadzącego obrady Ryszarda Bobera.

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu