Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPSG wyróżnione za gazową izbę tradycji

PSG wyróżnione za gazową izbę tradycji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 kwiecień 2016 00:51

W ramach turystycznego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O dostępna jest również Izba Tradycji Miejskiej Gazowni przy ul. Jagiellońskiej 42. Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło za to właściciela gazowni, spółkę PSG, w raporcie pokazującym dobre praktyki odpowiedzialnego biznesu w roku 2015.

Szlak TeH2O powstał przy zaangażowaniu Urzędu Miasta w ramach międzynarodowego projektu SHIFT-X. Wpisuje się on zatem europejską inicjatywę promocji dziedzictwa przemysłowego. Chodzi głównie o zbudowanie spójnego przekazu dotyczącego miejsc do zwiedzania w ramach na terenie Bydgoszczy. Motorem napędowym szlaku jest była niemiecka fabryka nitrogliceryny Exploseum.

 

Polska Spółka Gazownictwa w ubiegłym roku zdecydowała się rozbudować Izbę Tradycji przy ulicy Jagiellońskiej. Dzięki współpracy z Muzeum Gazownictwa w Paczkowie udało się uzyskać nowe eksponaty. Obecnie do dyspozycji jest ich około 170. Szacuje się, że ekspozycję w II połowie 2015 roku obejrzało około 350 osób.

 

- Dobre praktyki motywują nas do podejmowania działań dających ponadprzeciętne rezultaty na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego – wyjaśnia Jarosław Wróbel, prezes PSG.

 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło PSG również za zbudowanie w Bydgoszczy instalacji do odsiarczania spalin, przez co działalność gazowni jest zdrowsza dla mieszkańców.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu