Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Wiceminister Środowiska zablokował Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy?

Czy Wiceminister Środowiska zablokował Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 wrzesień 2015 00:51

Wszystko wskazuje, że w tej kadencji parlamentu nie zostanie przyjęta nowa ustawa o prawie wodnym, która miała ustanowić Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy. Zdaniem radnego województwa Andrzeja Walkowiaka odpowiada za to były wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski.

 

W swoim komentarzu na Facebook-u Andrzej Walkowiak atakuje minister Teresę Piotrowską, że jej sztandarowa obietnica jaką jest Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy nie dojdzie do skutku. Radny wojewódzki dodaje, że w rządzie tę kwestie blokował minister Gawłowski.

 

Z wiarygodnych źródeł wiem, ze projekt skutecznie zablokował Wiceinister Środowiska Stanisław Gawłowski – napisał na Facebook-u Andrzej Walkowiak.

 

Radny pytany przez o tę kwestię wyjaśnia - Nie mogę zdradzić informatora, gdyż może on sobie tego nie życzyć.

 

- Temat poruszony był w kuluarach poniedziałkowego połączonego posiedzenia trzech komisji Sejmiku – przyznaje Walkowiak - Wykład przedstawił wówczas radnym prof. Babiński, który mówił o katastrofalnych skutkach dla naszego województwa, rezygnacji z budowy dalszych stopni na Wiśle.


W poniedziałek obradowały komisje: Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury; Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Poszanowania Energii.

 

Podejrzewa się w kuluarach, że wiceminister Gawłowski, który pochodzi ze Szczecina, chce przesunąć środki inwestycyjne z Wisły na Odrę.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu