Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Wiceminister Środowiska zablokował Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy?

Czy Wiceminister Środowiska zablokował Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 wrzesień 2015 00:51

Wszystko wskazuje, że w tej kadencji parlamentu nie zostanie przyjęta nowa ustawa o prawie wodnym, która miała ustanowić Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy. Zdaniem radnego województwa Andrzeja Walkowiaka odpowiada za to były wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski.

 

W swoim komentarzu na Facebook-u Andrzej Walkowiak atakuje minister Teresę Piotrowską, że jej sztandarowa obietnica jaką jest Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy nie dojdzie do skutku. Radny wojewódzki dodaje, że w rządzie tę kwestie blokował minister Gawłowski.

 

Z wiarygodnych źródeł wiem, ze projekt skutecznie zablokował Wiceinister Środowiska Stanisław Gawłowski – napisał na Facebook-u Andrzej Walkowiak.

 

Radny pytany przez o tę kwestię wyjaśnia - Nie mogę zdradzić informatora, gdyż może on sobie tego nie życzyć.

 

- Temat poruszony był w kuluarach poniedziałkowego połączonego posiedzenia trzech komisji Sejmiku – przyznaje Walkowiak - Wykład przedstawił wówczas radnym prof. Babiński, który mówił o katastrofalnych skutkach dla naszego województwa, rezygnacji z budowy dalszych stopni na Wiśle.


W poniedziałek obradowały komisje: Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury; Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Poszanowania Energii.

 

Podejrzewa się w kuluarach, że wiceminister Gawłowski, który pochodzi ze Szczecina, chce przesunąć środki inwestycyjne z Wisły na Odrę.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu