Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwiązkowcy obawiają się, że pracownicy szpitala mogą zarabiać po 4 zł na godzinę

Związkowcy obawiają się, że pracownicy szpitala mogą zarabiać po 4 zł na godzinę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 luty 2015 20:01

Niemal pewne jest, że dojdzie do konfrontacji związkowców z dyrekcją Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Zarząd szpitala i przedstawiciele pracowników nie mogą dojść do porozumienia, co tylko potwierdziło czwartkowe spotkanie z wojewodą na temat sytuacji społecznej w kujawsko-pomorskim.

Obecny na spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciel władz szpitala wyjaśniał, że placówka chce wydzielić wydziały związane z utrzymaniem czystości wewnętrznej firmie w celu uzyskania oszczędności.

 

W odpowiedzi Jarosław Kościelny z nakielskiej Solidarności przytoczył przykład szpitala Nakle nad Notecią, gdzie wdrożono już ,,outsortingowe” rozwiązanie i gdzie pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie czystości mają zarabiać poniżej 4 zł na godzinę. Zdaniem Kościelnego prywatny podmiot wykorzystuje bowiem trudną sytuację na rynku pracy.

 

Obawę, że pracownicy będą zarabiać w okolicach 4 zł na godzinę wyraził także przewodniczący NSZZ Solidarność w Regionie Bydgoskim Leszek Walczak.

 

W przyszłym tygodniu związkowców ze szpitala im. Jurasza mają oficjalnie rozpocząć spór z pracodawcą. Niewykluczone jest podjęcie działań protestacyjnych.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu