Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 08 lipiec 2023

Upały, które z racji pory roku są powszechne na Sierniczku zazwyczaj oznaczają fetor związany z instalacjami przetwarzania odpadów Remondisu. Na ten problem mieszkańcy znowu się nam żalą, firma Remondis natomiast poinformowała, że rozpoczęła właśnie prace dotyczące budowy hermetyzacji, które mają uniemożliwić wydostawanie się zapachów na zewnątrz instalacji. Dla mieszkańców jest to w pewnym sensie dobra wiadomość, ale nie idealna, bowiem inwestycja ma się zakończyć dopiero jesienią przyszłego roku, zatem najbliższe dwa sezony letnie na Siernieczku nadal będą kojarzyć się z przykrymi zapachami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pozostałości po dwóch rondelach, czyli dużych miejscach obrzędowo-ceremonialnych sprzed ponad 6 tys. lat - składających się z dookolnych rowów i palisad, odkryto w Kaczkowie na Kujawach. To pierwsze rondele zidentyfikowane w tym rejonie.

Opublikowano w Regionalne

X i XI Reichstag to okres dalszego umacniania się socjalistów, partii SPD która aktualnie rządzi Niemcami, niekorzystna dla niej ordynacja sprawiła jednak, że w podziale mandatów SPD w tych kadencjach nie było wstanie wygrać, choć w liczbie oddanych głosów dominowało. W XI kadencji doszło też do zamieszek w niemieckich koloniach w Afryce i krwawego stłumienia buntu plemion Herero oraz Nama, które dzisiaj są symbolem pierwszego ludobójstwa. Polscy przedstawiciele w Reichstagu byli przeciwni finansowaniu wojny z tymi plemionami. Niemcy do tej zbrodni przyznały się dopiero w 2004 roku, a w 2021 roku dzisiejszej Namibi wypłaciły miliard euro odszkodowania za tamte czyny.

Opublikowano w Magazyn

Warszawa i okolice to wielki plac remontów kolejowych, w praktyce jednak podróżowanie do tego miasta z naszego regionu to wielka niedogodność. Na dzisiaj mamy tak naprawdę tylko jedną parę pociągów bezpośrednich z Bydgoszczy do Warszawy Centralnej. Żeby dostać się do stolicy trzeba zatem mocno kombinować z przesiadkami.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Budowa metra w Bydgoszczy” stała się kultowa za sprawą kampanii wyborczej w 2010 roku, kojarzy się jednak z tym elementem funkcjonowania demokracji jakim jest rzucanie przez polityków obietnic bez pokrycia. Warto jednak dla samego zaspokojenia ciekawości spróbować oszacować jakie byłyby to koszty i na ile nas byłoby na to stać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30