Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 lipiec 2023

W czerwcu rozpoczął się remont śluzy VI przy ulicy Bronikowskiego, nieopodal stadionu Gwiazdy. Prace polegają głównie na wymianie konstrukcji wyeksploatowanych wrót śluz, przy Gwieździe w tym tygodniu zamontowano nowe śłuzy. Kilka dni temu rozpoczęto też prace przy śluzie IV przy ulicy Wrocławskiej, na wszystkich trzech śluzach planowane jest utworzenie iluminacji świetlnej. W planach są też inwestycje na śluzie V wewnątrz parku nazywanego plantami. Do demontażu śluz konieczne było wcześniejsze osuszenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

28 lipca to tradycyjna data wyruszania na Jasną Górę pieszej pielgrzymki z archidiecezji gnieźnieńskiej. Główna inauguracja Mszą Świętą odbyła się w Gnieźnie, której przewodniczył Prymas Polski abp. Wojciech Polak, dzisiaj pielgrzymi wyruszają jednak z różnych miejsc, a sporą grupę stanowią pątnicy wyruszający z powiatu inowrocławskiego.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnim czasie odbywały się wydarzenia, poświęcone 25-leciu istnienia Województwa Kujawsko-Pomorskiego, może były one specjalnie medialne, ale trzeba tę kwestie delikatnie sprostować – 24 lipca 1998 roku Sejm faktycznie przyjął ustawę o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa, ale w życie weszła ona 1 stycznia 1999 roku, zatem świętujemy trochę za szybko, choć bardziej właściwa wydawałaby się debata ,,25 lat później”.

Opublikowano w Regionalne

W piątkowym przedpołudniowym bloku głosowań posłowie zajęli się poprawkami Senatu do specustawy o terenach zdegradowanych, która ma obejmować także tereny po byłych zakładach chemicznych Zachem. Wszyscy bydgoscy posłowie PiS-u byli przeciwko poprawkom Senatu, natomiast posłowie opozycji głosowali za ich utrzymaniem. Po dzisiejszym głosowaniu specustawa trafi do podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami rewitalizacji Placu Kościeleckich, ratusz ogłosił już jednak przetarg też na remont Rybiego Rynku oraz kilku uliczek, zatem obszar bydgoskiej starówki może się stać dużym placem budowy. Na szczęście postępowanie przetargowe jest czasochłonne, zatem nie zanosi się na ich rozpoczęcie w trwającym sezonie turystycznym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30