Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 lipiec 2023

W Warszawie kupując bilet za 4,40 zł możemy przez 75 minut korzystać z całej komunikacji miejskiej, w tym z metra które znacząco ułatwia przemieszczanie się po całym mieście. W Bydgoszczy za te pieniądze nie otrzymamy nawet 60 minutowego biletu. Coraz więcej dużych miast różnicuje ceny biletów miesięcznych dla swoich mieszkańców i przyjezdnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wciąż nie ma pomysłu jak kompleksowo rozwiązać problem z korkami jakie tworzą się w gminie Białe Błota przy ulicy Szubińskiej, która komunikuje Bydgoszcz z węzłem dróg ekspresowych S5 i S10. Sytuację może wkrótce poprawić oddanie do użytku ulicy Duńskiej, która w dużej mierze jest już gotowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

W listopadzie 2022 roku Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zdecydowała się kupić sprzęt dla osób niepełnosprawnych warty 100 mln zł. Do dzisiaj jednak nie ujawniono jaki to jest dokładnie sprzęt i gdzie jest składowany, zamiast służyć niepełnosprawnym potrzebującym go – Zorganizowałem tę konferencję prasową, aby zaapelować do pani minister Marleny Maląg, aby wzięła się do roboty – mówi poseł Jan Szopiński.

Opublikowano w Bydgoszcz

Planowana na 2024r. podwyżka płacy minimalnej niesie za sobą wiele zagrożeń dla funkcjonowania małych i średnich firm. Podwyżka ta nie tylko nie odpowiada skali wzrostu produktywności ale również sztucznie zawyża koszty pracy, co może spowodować załamanie produkcji i usług oraz upadłość wielu firm. zmiany spowodują wzrost cen produktów i usług, ponowny rozwój „szarej strefy” oraz szeroki powrót do umów śmieciowych, a w konsekwencji wzrost inflacji – czytamy w stanowisku Pracodawców Pomorza i Kujaw.

Opublikowano w Regionalne

Pan Piotr Timm przeprasza sędziego piłki nożnej pana Łukasza Boinskiego za swoje incydentalne, niewłaściwe w stosunku do niego zachowanie podczas meczu Cuiavia Inowrocław - Pogoń Mogilno w dniu 20.11.2021 r. - takiej treści przeprosiny ukazały się na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Przepraszający Piotr Timm został przez K-PZPN ukarany 18-miesięczną dyskwalifikacją.

Opublikowano w Inowrocław

Budową przedszkola w Cielu na terenie gminy Białe Błota zainteresowało się aż 9 wykonawców, we wtorek 25 lipca miało miejsce otwarcie ofert w tym przetargu. Najtańsza oferta firmy z Wielenia opiewa na nieco ponad 17,4 mln zł to około 350 tys. zł taniej niż najtańsza spełniająca kryteria oferta z pierwszego przetargu, który z powodu sporu wójta z radnymi o wysokość finansowania unieważniono.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30