Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 lipiec 2023

Rosnący udział wydatków poza budżetową kontrolą parlamentu, wydatkowanych bez reguł, z ominięciem ustawy o zamówieniach publicznych sprzyjać może uznaniowości o korupcji – to główne zarzuty Najwyższej Izby Kontroli wobec polityki finansowej rządu. Zaniepokojenie Izby budzi także wzrost dynamiki przyrostu długu w 2022 roku. NIK pierwszy raz od 1994 roku negatywnie zaopiniowało politykę finansową państwa.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj nikt nie jest wstanie powiedzieć kiedy powróci skomunikowanie tramwajowe Babiej Wsi z Rondem Bernardyńskim – przypomnijmy, że zostało ono zawieszone w marcu 2018 roku, czyli minęło już dobre pięć lat. W międzyczasie doszło do rozbiórki części torowiska, co wynikało także z konieczności dostosowania torowiska do nowych parametrów Ronda Bernardyńskiego, które przeszło gruntowną przebudowę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Doprowadzenia do standardu drogi ekspresowej drogi krajowej nr 15 nigdy na poważnie nie planowano, europoseł Kosma Złotowski wraz z radnymi wojewódzkimi wystosowali taki postulatę do ministra infrastruktury Andrzej Adamczyka. Główny stawiany argument to komunikacyjna degradacja Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Początek lipca to sezon urlopowy w najlepsze, jeżeli chodzi jednak o wydarzenia międzynarodowe w Europie działo się sporo, stąd też zachęcamy do obejrzenia najnowszego wydania Przeglądu Zagranicznego. Kluczowe wydarzenia minionego tygodnia to szczyt NATO w Wilnie, ale działo się też w innych miejscach.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek 17 lipca na Jasną Górę dotarła 19. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej. Jest to nietypowy termin, bowiem zwyczajem jest, że bydgoska pielgrzymka spod Katedry Bydgoskiej wyrusza 21 lipca, a do duchowej stolicy Polski dociera pod koniec miesiąca. Wyjątki od tej reguły były dwie w 2016 roku i w tym – w obu przypadkach było to związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Opublikowano w Bydgoszcz

Spora część linii kolejowych w Polsce jest zeelektryfikowana, są jednak odcinki bez dostępu do sieci trakcyjnej, wówczas przewoźnicy zazwyczaj wymieniają na trasie lokomotywy na spalinowe, co wiąże się z dłuższym postojem na stacji. PKP Intercity liczy, że lokomotywy hybrydowej bydgoskiej PESA rozwiążą ten problem. W poniedziałek w PESA gościł wiceprezes PKP Intercity i wiceminister aktywów państwowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilka dni odbędzie się drugi konkurs na obsadę stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Inowrocławiu, pierwszy konkurs unieważniono w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Kilka dni temu prezydent Inowrocławia powołał komisję konkursową, jej skład niekoniecznie musi jednak budzić zaufanie.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 17 lipiec 2023 06:56

Aplikacja ,,Uprzejmie donoszę”

W połowie 2020 wystartowała aplikacja ,,Dbamy o Bydgoszcz”, jej celem miało być sprawniejsze usuwanie usterek w mieście typu uszkodzony chodnik, w oparciu o zgłoszenia mieszkańców. Niedawno przypadła trzecia rocznica jej uruchomienia – przyglądamy się jak ona wygląda dzisiaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30