Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 01 lipiec 2023

Eko-malarstwo to technika tworzenia dzieł sztuki za pomocą ekologicznych farb na drzewach. Potrafią one cieszyć oko, ale jednocześnie nie są szkodliwe dla roślin. W ostatnim czasie Litwin Linas Domarackas wykonał 10 takich malowideł na terenie Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Królestwo Fife według przekazów miało był założone przez króla Fiba z jendego z plemien Piktów. Konsantyn z Fife, który władał tymi ziemiami na przełomie XI i XII wieku był najprawdopodobniej wnukiem Makdufa, który znany jest z literatury Williama Shakespera, który w ,,Makbecie” odgrywa śmierć króla Dunkana. Dzisiaj historyczne hrabstwo Fife w Szkocji to niewielki jak na warunki polskie region. W poniedziałek radni Sejmiku Województwa wyrazili zgodę na nawiązanie z Fife współpracy jako z regionem partnerskim dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Oznacza to, że sfinalizowanie umowy o współpracy jest bliskie.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec XIX wieku została uruchomiona kolejka wąskotorowa pomiędzy Bydgoszczą i Koronowem, w latach 50. XX wieku zaczęła ona przegrywać z komunikacją autobusową, dlatego w 1969 roku została zamknięta. Przez kolejne dziesiątki lat zaczęło ubywać pozostałości po wąskotorówce, jednym z bardziej charakterystycznych elementów zachowanych do dzisiaj jest budynek dawnej Restauracji Leśnej, która pełniła rolę stacji, jej stan jest jednak też coraz gorszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pandemia COVID-19 oficjalnie zakończy się w Polsce 1 lipca br. Z tym dniem zostanie zniesiony stan zagrożenia epidemicznego i ostatnie obostrzenia, dotyczące m.in. konieczności noszenia maseczek w przychodniach i szpitalach, choć medycy apelują o utrzymanie tego zwyczaju. Firmy i pracownicy będą musieli z kolei nadrobić część obowiązków, które w czasie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego pozostawały zawieszone. Najważniejsze z nich dotyczą zaległych badań medycyny pracy, szkoleń BHP i zaktualizowania orzeczeń o stopniu niepełnosprawności. Pracownikom będą przysługiwać na to krótkie terminy, więc trzeba się spieszyć, zwłaszcza że w drugiej połowie roku w przychodniach i urzędach można się spodziewać kolejek.

Opublikowano w Magazyn

W większości samorządów przyznanie wójtom, burmistrzom czy prezydentom absolutorium i wotum zaufania to tak naprawdę formalność, gmina Białe Błota należy do tych, gdzie włodarze do końca nie mogą być pewni. Wójt Dariusz Fundator po raz kolejny nie otrzymał absolutorium i wotum zaufania – z uwagi na to, że do końca kadencji zostało kilka miesięcy, nie będzie to niosło żadnych skutków prawnych dla wójta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30