Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 czerwiec 2023

W czerwcu 2022 roku informowaliśmy o obecności Bohdana Łabęckiego w stroju ,,Kamractwa” na zgromadzeniu w czasie którego szczuto na Ukraińców, pojawiły się też okrzyki antysemickie. Łabęcki w związku z publikacjami na swój temat postanowił pozwać: Portal Kujawski, Agorę wydawcę Gazety Wyborczej oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Raistowskich i Ksenofobicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samochody elektryczne Tesli oferują tryb autopilota, który wymaga co do zasady obserwowania drogi przez kierującego. W Europie tego typu systemy nie mają homologacji, z kolei w Stanach Zjednoczonych prowadzone jest specjalne dochodzenie mające zbadać, czy korzystanie z autopilota nie było przyczyną wypadków. Wróćmy jednak do Polski – kilka dni temu opublikowane zostało nagranie z drogi S5 pomiędzy Poznaniem i Bydgoszczą, gdzie jest podejrzenie, że osoba jadąca Teslą Model 3 śpi.

Opublikowano w Bydgoszcz

28 czerwca 1919 roku Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski podpisali w imieniu Polski Traktat Wersalski, ten dokument kształtował zachodnią granicę odrodzonej Polski, ale przede wszystkim wskazywał, że wkrótce, po 178 latach zaborów Bydgoszcz stanie się ponownie polska. Uczciliśmy dzisiaj tę rocznicę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na to pytanie sporo mogliby powiedzieć filozofowie, jak na to jednak zapatruje się polska Konstytucja? Ten dylemat moralny jest obecnie na miejscu, bowiem parlament pracuje nad przepisami, które mogłyby zezwalać na zestrzelenie samolotu z pasażerami, gdyby istniało zagrożenie wykorzystania go do ataku terrorystycznego. Historia z 2001 roku ze Stanów Zjednoczonych pokazuje, że taki scenariusz miał już miejsce.

Opublikowano w Magazyn

Ministerstwo Finansów poinformowało, że zerowa stawka podatku VAT na żywność będzie utrzymana do końca roku 2023, ostatnia decyzja rządowa zakładała jej obowiązywanie do końca czerwca. Przywrócenie 5% stawki mogłoby się przełożyć na wzrost cen żywności. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy Polacy wydają o około 5 mld zł mniej na żywność, niż w przypadku wyższego VAT.

Opublikowano w Regionalne

Województwo Kujawsko-Pomorskie zamierza w Inowrocławiu, na miejskiej działce przy ulicy Prymasa Glempa zbudować Centrum Kultury i Edukacji Energia, a następnie ją prowadzić. Byłaby to kolejna publiczna instytucja kulturalna w Inowrocławiu, ale pierwsza prowadzona przez Samorząd Województwa. W środę marszałek Piotr Całbecki i prezydent Ryszard Brejza podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Opublikowano w Inowrocław

W nocy z czwartku na piątek 22 na 23 czerwca doszło do wycieku kwasu solnego przy ulicy Dziadkiewicza. Nie można tego traktować jednak tylko w charakterze informacji historycznej, bowiem mówimy o wycieku około 80 metrów sześciennych kwasu, co będzie miało na pewno negatywne skutki środowiskowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od polowy 2018 roku wprowadzono przepisy, które miały doprowadzić do obcięcia wynagrodzeń m.in. i prezydentów i zastępców prezydentów miast, już w 2022 roku rząd prowadził jednak przepisy, które pozwoliły drastycznie je podnieść. Swoim zastępcom prezydent Rafał Bruski w 2018 roku nie obciął wynagrodzeń, do sprawy wkroczyła Regionalna Izba Obrachunkowa, która wszczęła podstępowanie o naruszenie w kwocie 484 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29