Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 czerwiec 2023

Czeski prywatny przewoźnik RegioJet, którego pojawienie się na czeskim rynku wpłynęło na obniżenie cen biletów, od grudnia 2021 roku chciał wykonywać po dwa przewozy dziennie pomiędzy Gdynią, Bydgoszczą, Inowrocławiem i Pragą – byłby to zatem kolejny kierunek zagraniczny dla naszego regionu. Czechom plany pokrzyżował jednak Urząd Transportu Kolejowego (UTK).

Opublikowano w Bydgoszcz

Z końcem czerwca funkcję wiceprezydenta Bydgoszczy przestanie pełnić Maria Wasiak, która to stanowisko pełniła przez 7 lat, to dość długi czas zważywszy na to, że wcześniej nie była związana z Bydgoszczą. Wasiak wygrała konkurs na stanowisko sekretarza Miasta Stołecznego Warszawy. Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyło się jej krótkie pożegnanie z bydgoskim samorządem.

Opublikowano w Bydgoszcz

20 czerwca 2023 r. o godz. 17:00 odbyło się w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu spotkanie autorskie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem, teologiem i rekolekcjonistą. W czasie rozmowy, którą prowadził Piotr Turowski, gość Instytutu odpowiadał na pytania dotyczące tożsamości chrześcijanina stojącego na rozdrożu, znaczenia synodalności w Kościele, abpa Fultona Sheena i jego proroczych myśli, ataków medialnych na osobę i dzieło Jana Pawła II. Spotkanie poprzedziły wspomnienia ks. prof. Skrzypczaka dotyczące jego kontaktów z Patronem miejsca, kard. Józefem Glempem. W drugiej części wydarzenia głos zabrali i pytania mogli zadawać uczestnicy spotkania.

Opublikowano w Inowrocław

W trakcie ostatniej sesji absolutoryjnej w tej kadencji Rada Miasta Bydgoszczy udzieliła prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za 2022 rok oraz wotum zaufania po debacie o stanie miasta. Nie jest to jednak nic zaskakującego, bowiem można powiedzieć, że już przed sesją ,,głosy były policzone”, bowiem do przewidzenia było poparcie Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku roku rząd obniżył czasowo VAT na żywność do 0%, zatem tego podatku w sklepach spożywczych nie płacimy. Zerowa stawka formalnie obowiązywać będzie do końca czerwca, czyli jeszcze kilka dni. Powrót 5% VAT mógłby się przełożyć na kilkuprocentowy wzrost artykułów spożywczych.

Opublikowano w Regionalne

W przestrzeni publicznej pojawia się informacja, która jest dość często powielana, iż obywatel Ukrainy jeżeli przepracuje w Polsce przynajmniej jeden dzień, to uzyskuje prawo do minimalnej emerytury w Polsce. Tę informację powielają w szczególności profile powiązane z Konfederacją. Jest to kłamliwa informacja.

Opublikowano w Magazyn

Przed rokiem mieliśmy w Bydgoszczy tzw. debatę o debacie pomiędzy prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim i ministrem Łukaszem Schreiberem, która ostatecznie nie doszła do skutku. Dyskutowanie o tym pokazało, że był głód takiej debaty. Do debaty pomiędzy tymi politykami doszło niespodziewanie na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, co istotne ta debata sprawiała wrażenie dość konstruktywnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 16 czerwca Rada Miasta Krzemieńczuka nazwała skwer nad rzeką Kahamlik nazwą Bydgoszczy. Dzień wcześniej informowaliśmy o takim zamiarze, po tym jak poinformował nas o tym inicjator uhonorowania Bydgoszczy w Krzemieńczuku Artem Riasa. Skwer jako teren zielony już sam w sobie nawiązuje do zielonego charakteru Bydgoszczy, ponadto znajdzie się on blisko rzeki Kahamlik, co z kolei nawiązywać może do położenia Bydgoszczy nad rzeką.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30