Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 czerwiec 2023

Tegoroczną edycję INO-ROCK FESTIVAL zakończy spektakularny i jedyny w Polsce występ szwedzkiego zespołu SOEN wraz z towarzyszącym oktetem smyczkowym i dwuosobowym chórkiem! Niesamowita uczta muzyczna już 26 sierpnia w inowrocławskim Teatrze Letnim.

Po latach, grupa SOEN, grająca progresywny metal, wraca do Inowrocławia. Kiedy pojawili się po raz pierwszy na tym samym festiwalu w 2012 roku, byli praktycznie nieznanym zespołem, który dopiero co wydał swoją debiutancką płytę Cognitive. Po latach ciężkiej pracy i nagraniu czterech albumów, wracają na INO-ROCK FESTIVAL jako headliner.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 12 czerwiec 2023 19:45

Wiceprezydent Bydgoszczy odchodzi. Wróci do Warszawy

Zastępcą prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak została w kwietniu 2016 roku, wcześniej była ministrem infrastruktury i rozwoju (wówczas był to resort o bardzo dużych kompetencjach), a jeszcze wcześniej byłą prezesem PKP SA. Wkrótce, po 7 latach ma odejść z bydgoskiego ratusza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiejsze wydanie Przeglądu Zagranicznego jest swego rodzaju zapowiedzią rozpoczynającej się sesji Parlamentu Europejskiego, powiemy również o przedterminowych wyborach parlamentarnych w Hiszpanii.

Opublikowano w Magazyn

W listopadzie ubiegłego roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz Pawłówek – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10. W lutym informowaliśmy, że w styczniu do tej decyzji wpłynęło odwołanie, wciąż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad go nie rozpatrzyła, zatem można powiedzieć, że nie ma na niego prawomocnej decyzji bez której nie można rozpisać przetargu na budowę odcinka.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 12 czerwiec 2023 12:45

Ulica Mostowa całkowicie zniknie dla ruchu

Wkrótce – mowa nawet o kilku dniach – dla ruchu samochodowego zostanie zamknięta ulica Mostowa na kluczowym odcinku, zdarzało się, iż była ona już wyłączana czasowo chociażby na czas jarmarku. Zmiany te będą oddziaływać na inne części starówki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec kwietnia na Wyspie Młyńskiej pojawiła się para łabędzi, która pomiędzy Młynami Rothera i Mariną złożyła jaja. W ubiegły wtorek (6 czerwca) z jaj wykluło się kilka piskląt. W sobotę łabędzie były widziane jak opuściły gniazdo, aby popływać Brdą,, później do gniazda jednak wróciły. W niedzielę ptaki udały się na dłuższą wyprawę. Zarejestrowaliśmy film prezentujący łabędzią rodzinę z bliska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Chciałbym Państwa zaprosić w najbliższy czwartek (15 czerwca) na konferencję poświęconą 104. rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego do sali sesyjnej bydgoskiego ratusza. Data 28 czerwca (dzień podpisania traktatu) nie jest specjalnie obecna w świadomości społecznej, choć była ważna, wpisywała się bowiem w szereg zdarzeń, które doprowadziły do odrodzenia się Polski, której ważną częścią stała się Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31