Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 czerwiec 2023

We wtorek odbyło się podpisanie umowy pomiędzy gminami tworzącymi Bydgoską Grupę Zakupową a bydgoską spółką ProNatura, która zarządza spalarniom odpadów. Na mocy umowy od lipca to ProNatura będzie dostarczać prą do zasilania latarni w Bydgoszczy i gminach ościennych. O wyborze oferty ProNatury pisaliśmy już dobry tydzień temu, warto do sprawy wrócić, bowiem najprawdopodobniej w Polsce nie zastosowano takiego zadania na taką skalę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Awanturą polityczną zakończyła się w czwartek dyskusja w Sejmie o rosyjskiej rakiecie, która najprawdopodobniej w grudniu trafiła pod Bydgoszczą, najprawdopodobniej bo odnaleziona została dopiero pod koniec kwietnia przez przypadkową osobę. Pomimo upływu ponad miesiąca o tej sprawie za dużo nie wiemy, w czwartek temat poruszali posłowie opozycji w ramach informacji bieżącej w Sejmie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po poniedziałkowym stanowisku Sejmiku Województwa w sprawie uchwalenia i podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy mającej badać rosyjskie wpływy i w praktyce eliminować polityków z życia publicznego jeżeli udowodni im się takie związki, swoje stanowisko ze sprzeciwem przyjęła Rada Miasta Inowrocławia. Stanowisko inowrocławskich radnych przyjęte zostało bez sprzeciwu, radni PiS-u nie wzięli bowiem udziału w głosowaniu.

Opublikowano w Inowrocław

W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Opublikowano w Regionalne

W pierwszej połowie maja pracownicy ZDMiKP przeprowadzili wiosenne czyszczenie płyty Starego Rynku, aby usunąć bieżące zabrudzenia, które mogły powstawać chociażby z powodu nie najlepszego stanu powietrza w zimowym okresie grzewczym. Przyglądamy się płycie Starego Rynku z lotu ptaka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska spółka Urteste jest w trakcie pracy nad testem wykrywającym raka trzustki. Badania kliniczne nad projektem Panuri, bo o nim mowa, mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku. – To technologia innowacyjna, w zasadzie niestosowana przez inne firmy na świecie – mówi prezes zarządu Urteste, Grzegorz Stefański. Jednocześnie zapowiada dalsze prace nad 10 prototypami testów diagnostycznych do badania kolejnych nowotworów. Biotechnologiczna spółka niedawno przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Ten obszar działalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Opublikowano w Magazyn

Wsłuchując się w wypowiedzi marszałka Piotra Całbeckiego na sesjach Sejmiku Województwa można odnieść wrażenie, że kwestią niedługiego czasu jest powrót kolei do powiatu sępoleńskiego – pociągi miałyby jeździć z Nakła linią nr 281 przez Mroczę, Więcbork do Sępólna Krajeńskiego, a dalej być może nawet do Chojnic. Brzmi pięknie, ale cytowanie marszałka bezkrytycznie byłoby niestety okłamywaniem czytelników.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30