Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 lipiec 2022

Na konferencji prasowej uczestników buntu w MZK, która odbyła się w dniu 27 czerwca wystąpił jeden z liderów Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego, którego do głosu poprosił organizator konferencji, który w swojej wypowiedzi krytykował władze miasta, za co od protestującej załogi zbierał brawa. Jak się okazuje jest on były pracownikiem MZK, który pracy ostatecznie kierowcą nie został z powodu rażącego incydentu, który zagrażać mógł mieszkańcom.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu udało się zażegnać groźbę konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza, co prawda rektor UMK całkowicie się nie wycofał, ale będą prowadzone dalsze analizy, przez co w najbliższych miesiącach żadne wiążące decyzje nie zapadną. Wciąż w tej sprawie zdania nie wyraził resort zdrowia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku dni w ośrodkach ruchu drogowego w całej Polsce protestują egzaminatorzy, w czwartek do akcji włączy się też bydgoski WORD, przez co w czwartek i w piątek nie będą odbywały się egzaminy. Egzaminów nie będzie także w oddziale bydgoskiego WORD w Inowrocławiu.

Opublikowano w Regionalne

Potrzeba było 13 dni, aby radni Rady Miasta wyrazili wspólne stanowisko, że kierowcy i motorniczowie na czas prowadzenia rozmów powinni wrócić do pracy, aby trwający strajk nie uderzał w bydgoszczan. Po tych 13 dniach udało się uzyskać takie deklaracje.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 06 lipiec 2022 16:06

Przed nami Art Ino Festiwal 2022

Już 16 lipca inowrocławski Rynek zamieni się w niezwykłe kolorowe i pełne atrakcji miejsce na mapie miasta. Tego dnia zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej edycji Art Ino Festiwal. Parasolki na „Królówce”, żywe rzeźby, pokazy magii, pokazy kuglarsko-cyrkowe, balonowe show – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach imprezy.

Opublikowano w Inowrocław

Jak Rada Miasta w ramach komisji doraźnej chce w jakikolwiek rozwiązać sytuację wokół MZK, skoro część jej członków nie ma pojęcia o kompetencjach jakimi dysponuje? Brzmi to groteskowo, ale niestety taka jest rzeczywistość. Przejawia się niestety to tym, że zarówno strony sporu oraz mieszkańcy widzą, że radni są bezradni oraz ogromną indolencję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że we wtorek z funkcji dyrektor generalnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Katarzyny Molskiej-Giżyckiej. Dyrektorów generalnych w Urzędach Wojewódzkich powołuje i odwołuje bezpośrednio premier. To już kolejna dyrektor generalna w ostatnich latach, która została odwołana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jesienią 2020 roku ruszyła budowa 6-kondygnacyjnego parkingu przy ulicy Grudziądzkiej, który pomieścić będzie wstanie około 570 samochodów. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej nastąpi jego otwarcie, przez co zwiększy się liczba miejsc parkingowych w centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30