Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 lipiec 2022
piątek, 29 lipiec 2022 00:44

Rekordowa strata bydgoskiego lotniska

W ubiegłym tygodniu Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz przyjęła sprawozdanie finansowe bydgoskiego lotniska za 2021 rok. O tym posiedzeniu było medialnie głośno, ale głównie za sprawą odwołania byłego już prezesa PLB Tomasza Moraczewskiego. Sprawozdanie wykazało rekordową stratę finansową.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Polsce mamy obecnie nadprodukcję szkła, wyroby z polskich hut nie są wstanie konkurować z białoruskimi hutami, głównie za sprawą tańszego gazu, z którym produkcja szkła jest mocno powiązana. Są też sygnały, że firmy z Białorusi mogą sprowadzać rosyjskie szkło, na które Unia Europejska nałożyła sankcje. Branża szklana, która jest ważną gałęzią gospodarki także kujawsko-pomorskiego obawia się, że część polskich hut może paść. Pomóc mogłoby np. podniesienie unijnego cła na szkło.

Opublikowano w Regionalne

Wraz z rosyjską agresją na Ukrainę do Polski uciekło przed nią ponad 2 mln uchodźców, wielu z nich właściwie bez dobytku znalazło się w obcym kraju, z tego powodu rząd i samorządy wspierały różnego rodzaju inicjatywy mające na celu zapewnienie im w miarę dobrego startu w Polsce. Pieniądze dzielono bardzo często bezkonkursowo tłumacząc to potrzebą szybkiego działania, czy jednak wszystkie dotacje były wykorzystane profesjonalnie?

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 lipiec 2022 16:11

Kolejni pielgrzymi z Kujaw już w drodze

W czwartek wyruszyła 40. jubileuszowa pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasna Górę. Pielgrzymów z Gniezna pożegnał biskup pomocniczy archidiecezji Radosław Orchowicz. Pielgrzymi na Jasną Górę dotrą 6 sierpnia, aby dzień później wziąć udział w uroczystości Przemienienia Pańskiego. Pielgrzymka wystartowała dzisiaj jednak nie tylko z Gniezna.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec maja na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Krajeńskiej doszło do zderzenia się trzech samochodów, na szczęście obyło się bez ofiar. Nie było to jednak pierwsze zdarzenie drogowe w tym miejscu, dlatego zwróciliśmy się do ZDMiKP z prośbą o rozważenie zmian, które zwiększą bezpieczeństwo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Spódniczka jest takim elementem garderoby, który może pomóc Ci złagodzić charakter stylizacji, szczególnie jeśli na co dzień stawiasz na wygodę i wybierasz spodnie lub legginsy. Spódnica dziewczęca to – obok sukienki - najwdzięczniejsza część garderoby w Twojej szafie. Spódniczki są niezwykle dziewczęce i można stylizować je na tysiące sposobów.

Opublikowano w Polecane

,,Together for Poland and Europe” - taki slogan towarzyszy dokumentowi na mocy, którego w najbliższych latach do Polski trafi na inwestycje 76,5 mld euro w ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027 (zapewne rozliczana będzie do końca 2030 roku). Polską Umowę Partnerstwa Komisja Europejska zaakceptowała trzy tygodnie temu, obyło się to jednak bez większego szumu, stąd też mało Polaków o tym wie.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu dworzec Bydgoszcz Zachód przejęła firma AGAD, która wygrała przetarg na jego modernizację. Modernizacja kosztować będzie ponad 4,3 mln zł, zakładano start prac w maju i zakończenie ich w czerwcu 2023 roku. Z uwagi na to, że startują one w drugiej połowie lipca, ten termin może być trudno dochować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31