Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 23 lipiec 2022

Od kilku dni w Bydgoszczy zobaczyć można dość sporo bilboardów z pytaniem – gdzie są te dzieci? Jadąc ulicami miasta, nie sposób nie natknąć się na taki bilboard, kampania prowadzone jest bowiem z sporym rozmachem. Docierają do nas sygnały, że podobna sytuacja ma miejsce w innych miastach. Bilboard zwraca uwagę przede wszystkim na problemy demograficzne.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 23 lipiec 2022 12:36

Czy za sto lat w Polsce będą plaże?

W związku z podnoszeniem się poziomu wód sztormy częściej przelewać się będą przez nabrzeża w Polsce. Z czasem coraz więcej trzeba będzie inwestować w odnawianie plaż, betonowanie wydm czy instalację bram na rzekach - opisuje oceanograf prof. Jacek Piskozub.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku dni w internecie trwa zbiórka podpisów pod apelem o zaniechanie przez rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zamiaru połączenia szpitala Jurasza ze szpitalem Biziela, co w praktyce oznaczałoby likwidację tego drugiego - Szpital Biziela został zbudowany i wyposażony z naszych podatków oraz z środków społecznych i przez lata funkcjonował jako Szpital Wojewódzki. W odpowiedzi na rosnące potrzeby dydaktyczne Collegium Medicum został w dobrej wierze przekazany Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika. Nie zgadzamy się, aby arbitralna decyzja władz UMK doprowadziła do likwidacji szpitala, tak ważnego dla Bydgoszczan i mieszkańców regionu – napisano w apelu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę i we wtorek w naszym województwie na drodze ekspresowej S-5 doszło do dwóch incydentów, gdy kierowcy jechali pod prąd, co było następstwem pomyłki przy wjeździe. Jeden z tych incydentów zakończył się tragicznie. Co robić, gdy zdarzy się nam taka sytuacja?

Opublikowano w Regionalne

Ulica Magdzińskiego jest obecnie całkowicie zamknięta dla ruchu, trwa bowiem budowa kanalizacji deszczowej, która z jednej strony ma pomóc w przeciwdziałaniu zalewaniu ulic po obfitszych opadach, ale też pomóc w walce ze zjawiskiem które się w ostatnich latach nasiliło – suszom. Przy tej okazji archeolodzy dokonali ciekawego odkrycia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po tym, gdy w maju zarejestrowano marginalny spadek liczby zarejestrowanych w Bydgoszczy bezrobotnych, pojawić mogło się przypuszczenie, że bydgoski rynek pracy jest bliski marginesu liczby osób bezrobotnych. Jak pokazał jednak czerwiec jest jeszcze potencjał, stąd też ten miesiąc zakończył się historycznie najniższym poziomem bezrobocia na poziomie 2,1%. Bardziej z niepokojem powinniśmy patrzeć już na ryzyko pojawienia się recesji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30