Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 lipiec 2022

W ubiegłym tygodniu trzech dostawców złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o zmianę obowiązujących w 2022 roku taryf na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych. To oznacza, że jeszcze w tym roku niewykluczone są podwyżki cen. – Prąd, gaz i ciepło w naszych domach w najbliższym czasie nie będą tańsze. Polacy powinni w miarę możliwości uwzględnić te nowe realia w swoich codziennych wyborach – wskazuje Maciej Maciejowski z Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Żeby zaoszczędzić na rachunkach za prąd, wystarczy zmiana drobnych, codziennych nawyków. Prowadzona przez PKEE kampania „Liczy się energia” pokazuje, jak zrobić to bez konieczności kupowania energooszczędnego sprzętu czy rezygnacji z urządzeń elektrycznych.

Opublikowano w Regionalne

W kontekście politycznym główne pytanie jakie pojawiało się wokół kryzysu wokół MZK brzmiało, czy prezydent Rafał Bruski właściwie sprawował nadzór właścicielski nad tą spółką. Radni opozycji sugerują, że nie do końca, z kolei komisja doraźna Rady Miasta stwierdziła, że nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Są to jednak opinie cały czas polityków, znacznie większe kompetencje do takich badań mają kontrolerzy NIK. Taka kontrola w MZK się odbyła, ale niestety szybko jej wyników nie poznamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2019 roku władze Inowrocławia zdecydowały się na dość niecodzienny krok – postanowiono bowiem rozpisać przetarg na usługę zarządzania Kujawskiego Centrum Kultury, oddając tym samym czynności zarządcze podmiotowi zewnętrznemu. Wówczas najlepszą zdaniem komisji ofertę złożyła agencja wsparcia kultury Tomasza Maliszewskiego. Po trzech latach rozpisano nowy przetarg na kolejny okres, ponownie uznano za najlepszą ofertę Tomasza Maliszewskiego, który będzie zarządzał KCK przynajmniej do 2025 roku.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek po porannej Mszy Świętej w bydgoskiej Katedrze wyruszyła XVIII pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi do Częstochowy dotrą 31 lipca, wcześniej – w niedziele 24 lipca nawiedza sanktuarium w Licheniu. Pożegnał ich proboszcz bydgoskiej Katedry ks. Stanisław Kotowski, który w kazaniu przedstawił kilka dramatycznych pytań, przed którymi stają dzisiaj wierni.

Opublikowano w Bydgoszcz

{yoW czerwcu 2020 roku na Rynku w Starym Fordonie, w czasie kampanii wyborczej na urząd Prezydenta RP, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Rządowy Fundusz Dróg Lokalnych obejmie także miasta wojewódzkie, czyli także Bydgoszcz. Dzisiaj ruszył nabór do tego programu dla miast wojewódzkich, a minister infrastruktury Cezary Adamczyk ogłosił to w tym samym miejscu, gdzie pojawił się przeszło 2 lata temu premier Morawiecki – na Rynku w Starym Fordonie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na koniec 2021 roku w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy funkcjonowało 98,21 etatów na umowę o pracę oraz 151,14 etatów na kontraktach, co w sumie dawało 243,35 etaty. Równo rok wcześniej było to 121,17 etatów na umowę o pracę i 143,12 na kontrakcie, czyli o prawie 21 etatów mniej. Takie dane wynikają ze sprawozdania finansowego stacji za 2021 rok, które ostatnio zostało ujawnione.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30