Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 08 sierpień 2020

W minionym tygodniu w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy odbyło się uroczyste przekazanie obrazów zrabowanych w trakcie II wojny światowej, które udało się odzyskać w ramach dwóch śledztw prowadzonych przez prokuraturę. W dużej mierze zrabowane obrazy należały do Leona Wyczółkowskiego, który podarował je Muzeum Okręgowemu w Bydgoszczy. Wspomnieć należy, że część odzyskanych dzieł sztuki widniała w rejestrze strat wojennych prowadzonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od początku sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 77 przypadków zachorowań na COVID-19, zważywszy na to, że w przez 31 dni lipca było to 114 przypadków, to pokazuje, że mamy do czynienia właściwie z początkiem drugiej fali w naszym regionie. Ostatni tydzień przyniósł także opinie niemieckich epidemiologów, że u naszych sąsiadów już trwa druga fala oraz rządowe decyzje o wprowadzeniu obostrzeń w powiatach o najgorszej sytuacji.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

Opublikowano w Regionalne

– W najbliższym czasie czeka nas fala niezadowolenia społecznego i protestów. Wydaje mi się, że politycy w skali globalnej źle rozegrali sytuację z koronawirusem – mówi Jacek Purski z Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego. Widać to już w Stanach Zjednoczonych, gdzie do masowych protestów na tle rasowym, które przybierają formę zamieszek, dochodzą jeszcze napięcia społeczne związane z trudną sytuacją gospodarczą oraz krytyczną postawą wobec władz.

Opublikowano w Magazyn

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Opublikowano w Regionalne

Równo za tydzień będziemy obchodzić 100. rocznicę Cudu nad Wisłą – tak bowiem okrzyknięta została zwycięska Bitwa Warszawska. W tym roku wielkiego świętowania jednak nie będzie, z uwagi na epidemię COVID-19, ale warto znaleźć choć chwilę czasu na zadumę, bowiem to ta bitwa z sierpnia 1920 roku przesądziła o tym, że ogłoszona w listopadzie 1918 roku niepodległość nie była epizodem tymczasowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31