Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 31 sierpień 2020

Druga tura badań laboratoryjnych wykazała zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób z sanatorium w Ciechocinku. Łącznie COVID-19 wykryto u 33 z 301 przebadanych osób. Po dezynfekcji obiekt wróci do normalnego funkcjonowania i przyjmowane będą kolejne turnusy.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek, wraz z końcem sierpnia, zakończyły prace komisję doraźne Rady Miasta Bydgoszczy. Komisja zajmująca się problemami z odbiorem odpadów w trzech sektorach swoje stanowisko przyjęła niejednogłośnie w piątek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się agresją Niemiec hitlerowskich na Polskę. Wrzesień 1939 roku to wyjątkowo tragiczny czas w dziejach Bydgoszczy, nie bez powodu 60 lat później, podczas pielgrzymi do Polski papież Jan Paweł II właśnie nad Brdą stwierdził, że to miasto naznaczone szczególnym prześladowaniem dla sprawiedliwości. Wydarzenia z września 1939 roku to w bydgoskim przypadku także walka o prawdę.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 31 sierpień 2020 20:18

Spór na sejmiku o rządowy program Kolej Plus

W weekend poinformowaliśmy, że do rządowego programu Kolej Plus z naszego województwa złożone zostały cztery wnioski, które złożyły trzy samorządy gminne. 22 czerwca na sesji Sejmiku Województwa marszałek województwa Piotr Całbecki deklarował, odpowiadając na pytanie radnego Jerzego Gawędy, że Samorząd Województwa złoży wnioski do programu Kolej Plus. Na dzisiejszej sesji (31 sierpnia) radny Gawęda wyraził ubolewaniem, że marszałek nie wywiązał się z tamtej deklaracji.

Opublikowano w Regionalne

Wpływ drugiej fali epidemii koronawirusa powinien być mniejszy niż pierwszej, ponieważ restrykcje gospodarcze będą mniejsze - ocenia bank ING w komentarzu do danych GUS o PKB w II kwartale. Polski PKB spadł o 8,2 proc., po wzroście o 2 proc. w 1 kwartale.

 

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 31 sierpień 2020 14:22

Pierwsza szkoła zawiesza zajęcia z powodu COVID-19

Formalnie rok szkolny się jeszcze nie rozpoczął, dzisiaj (31 sierpnia) odbywają się natomiast w szkołach rady pedagogiczne, na których omawiane są również zagadnienia epidemiczne. U jednego z pracowników Szkoły Podstawowej nr 47, przy ulicy Adama Czartoryskiego, w centrum Bydgoszczy, stwierdzono zachorowanie na COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (31 sierpnia) w deszczowej aurze prace zakończyła komisja doraźna Rady Miasta, która miała zająć się problemem podtapianych ulic. W przyjętym sprawozdaniu, radni ponad podziałami politycznymi zgodzili się z tym, że niewydolne kanalizacje deszczowe to problem wszystkich polskich miast, który spowodowany jest wieloletnimi zaniedbaniami oraz zmianami w klimacie. Jednocześnie radni zauważają, że Bydgoszcz jako pierwsze duże miasto potraktowało problem na poważnie, realizując obecnie program rozbudowy przepustowości kanalizacji deszczowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilkanaście godzin w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek – naukę w kujawsko-pomorskim rozpocznie ponad 271,8 tys. uczniów, w 1,5 tys. szkół, których uczyć będzie ponad 32 tys. nauczycieli. Rok szkolny, który się zaczyna będzie szczególnym wyzwaniem z uwagi na trwająca epidemię COVID-19.

Opublikowano w Regionalne

Fundusz Dróg Samorządowych to rządowy program zakładający wsparcie poprzez współfinansowanie inwestycji, samorządów gminnych i powiatowych w zakresie rozbudowy dróg lokalnych. Aktualne przepisy wyłączają jednak z tego wsparcia miasta na prawach powiatów – w Polsce jest ich 66, w kujawsko-pomorskim 4, w tym Bydgoszcz. Goszcząc w czerwcu na rynku w Fordonie, w trakcie trwającej kampanii wyborczej, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że się to zmieni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30