Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 sierpień 2020

Zmiany w przepisach dotyczących schronisk dla zwierząt, obowiązkowe czipowanie psów i kotów oraz programy edukacyjne dla gmin i służb mundurowych – to plany resortu rolnictwa w kwestii ochrony zwierząt i zapobiegania ich bezdomności. Pełnomocnik ministra ds. ochrony zwierząt na 26 sierpnia zaprosił osoby prowadzące schroniska na spotkanie konsultacyjne dotyczące zmian prawnych. Jak podkreśla, chodzi m.in. o dodanie wymiarów kojców i uściślenie uprawnień właścicieli takich placówek.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 29 sierpień 2020 00:17

Hartford – partner zza oceanu

Miasto Hartford liczy ponad 120 tys. mieszkańców, ale wraz z obszarem metropolitalnym mamy do czynienia z populacją ponad milionową. Harford jest stolicą stanu Connecticut, miasto położone jest też mniej więcej pomiędzy Nowym Jorkiem i Bostonem. Hartford wyróżnia się wysoko rozwiniętą gospodarką.

Opublikowano w Bydgoszcz

Myślę, że na jesieni może być dziennie nawet kilka tysięcy przypadków i to nie będzie czymś nadzwyczajnym, ponieważ koronawirus charakteryzuje się sezonowością - powiedział w piątek Marek Posobkiewicz, główny inspektor sanitarny MSWiA.

Opublikowano w Magazyn

W dobie pandemii COVID-19 rower wydaje się jednym z atrakcyjniejszych form transportu, jest bowiem bardziej ekologiczny od prywatnego samochodu, przy tym ryzyko zakażenia wirusem jest radykalnie mniejsze niż w transporcie zbiorowym. We wrześniu po raz kolejny Bydgoszcz organizuje ogólnopolską rywalizację o przechodni puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od soboty  obowiązuje nowy podział na strefy bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiczną. Po tygodniu z listy powiatów należących do żółtej strefy zniknął powiat radziejowski. Oznacza to, że od 29 sierpnia żaden powiat w województwie kujawsko-pomorskim nie jest objęty dodatkowymi, lokalnymi, restrykcjami epidemicznymi.

Opublikowano w Regionalne

Od czwartku inowrocławianie mogą korzystać z tunelu pod torami kolejowymi, łączącego ulicę Magazynową z dworcem PKP. Inwestycja ta była przygotowywana od kilku lat, a jej celem był rozwój węzła przesiadkowego. Na terenach zlokalizowanych przy ulicy Magazynowej powstał parking, który jest wstanie pomieścić znacznie więcej pojazdów, niż w obrębie budynku dworca.

Opublikowano w Inowrocław

W środę Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła plan budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów, zgodnie z którym do końca marca powinno w Bydgoszczy funkcjonować 210 takich stacji. Pierwotnie ustawa o elektromobilności zakładała wdrożenie takiej minimalnej liczby stacji ładowania do końca bieżącego roku, ale z uwagi na epidemię COVID-19, termin ten wydłużył się o kilka tygodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30