Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 sierpień 2020

Państwowa spółka PGE jest głównym dostawcą energii cieplnej w Bydgoszczy, dostarczanej za pośrednictwem KPEC. Ustalone w połowie lipca taryfy zakładają wzrost ceny ciepła o ponad 14%. Nowa stawka za 1 GJ wyniesie 34,25 zł, gdy do tej pory było to 29,99 zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Środowe posiedzenie komisji doraźnej ds. problemów w gospodarce odpadami bydgoskiej Radzie Miasta za dobrego wizerunku nie przyniesie, przedstawiciele firmy Komunalnik byli świadkami przekrzykiwania się radnych i kierowania wzajemnych złośliwości. Dla przedstawicieli przedsiębiorcy jakim jest Komunalni, bydgoski samorząd mógł się jawić po tym spotkaniu jako niepoważne grono.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę 26 sierpnia przypada wspomnienie Matki Boskiej Królowej Polski, w polskim Kościele katolickim jest to jedna z najważniejszych uroczystości. Na Jasnej Górze Mszę Świętą odprawił prymas abp. Wojciech Polak, który apelował - Trzeba nam pamiętać, że budować musimy na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli.

Opublikowano w Regionalne

Rozważamy wprowadzenie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeniach wspólnych szkół. W czwartek lub w piątek poinformujemy o decyzji w tej sprawie – przekazał w środę minister edukacji Dariusz Piontkowski. Poinformował też, że dyrektorzy szkół otrzymają specjalne numery telefonu do sanepidu.

Opublikowano w Magazyn

W środę 26 sierpnia zebrała się Rada Miasta Bydgoszczy, po kilkudziesięciu minutach pojawiły się jednak problemy techniczne z systemem obsługującym salę obrad. Konieczne było uruchomienie alternatywnej formy transmisji obrad na żywo (transmisje są wymogiem ustawowym), nie działał też elektroniczny system prowadzenie obrad i liczenia głosów. Z tego powodu na bydgoskiej sali sesyjnej doszło do niecodziennego zjawiska, liczenia głosów ręcznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

13 sierpnia ruszył nabór wniosków o odszkodowania za straty w produkcji rolnej spowodowane przez tegoroczną epidemię COVID-19 i ubiegłoroczną suszę. Wiąże się to jednak zdaniem niektórych publicystów branżowych ryzykownym obowiązkiem zrzeczenia się roszczeń za rok ubiegły, poprzez ich wycofanie.

Opublikowano w Regionalne

Stanowczy głos w kwestii negowania istnienia pandemii COVID-19 zabrała jednogłośnie Rada Miasta Bydgoszczy, która przyjęła stanowisko, w którym z jednej strony staje w obronie przedstawicieli zawodów medycznych, z drugiej zaś strony apeluje do bydgoszczan o przestrzeganie zaleceń epidemicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszły wtorek (1 września) rozpocznie się nowy rok szkolny, natomiast środa będzie pierwszym dniem zajęć dydaktycznych. Powrót uczniów do szkół wywołuje wiele obaw, bowiem od pewnego czasu notujemy dość duży wzrost zachorowań na COVID-19. Wyzwanie jest tym większe, bowiem ostatni raz zajęcia lekcyjne w pełnym wymiarze odbywały się w marcu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30