Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 23 sierpień 2020

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o nowej koncepcji włączenia Koronowa do sieci kolejowej, która zakładała stworzenie przez Koronowo nowego ciągu komunikacyjnego Bydgoszcz – Sępólno Krajeńskie – Chojnice. Ta koncepcja zostanie złożona w ramach porozumienia samorządowców do rządowego programu Kolej Plus. Przedstawiamy jej szczegóły.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Lider Włocławek po 4 kolejce obejmuje prowadzenie w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Tyle samo puntów (10) ma też Zawisza Bydgoszcz i drugi włocławski klub Włocłavia. Lider z ubiegłego tygodnia Sportis Social Club występujący w podbydgoskim Łochowie w 4 kolejce pauzował, bowiem tuż przed rozpoczęciem sezonu z rozgrywek wycofała się Notecianka Pakość.

Opublikowano w Sport

Na przełomie sierpnia i września w Polsce co roku eksponowana była tradycja dożynek, które organizowano niemal w każdej gminie mającej charakter wiejski lub miejsko-wiejski. W tym roku z uwagi na trudną sytuację epidemiczną mamy tendencję rezygnacji z dożynek.

Opublikowano w Kruszwica

Irena Szewińska to najbardziej utytułowana polska lekkoatletka, ale też jak przyznają działacze, wielka ambasadorka Bydgoszczy, bez niej nie byłoby wielu imprez o randze międzynarodowej nad Brdą, czyli miasto nie mogłoby zyskać miana polskiej stolicy lekkiej atletyki. Jakie zatem byłoby lepsze miejsce uhonorowania jej jak nie stadion Zawiszy w Bydgoszczy?

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 23 sierpień 2020 17:52

Świecie walkę o kolej już odpuściło

Świecie jest jednym z największych miast w Polsce, które znajduje są poza siecią kolejową, w przeszłości co prawda tory do Świecia nad Wisłą docierały, ale zostały rozebrane. Odbudowa torów do Świecia miała być jednym ze sztandarowych celów rządowego programu Kolej Plus. Samorządy jednak do programu nie przystąpią – jak tłumaczą – nie stać ich.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 23 sierpień 2020 11:55

Udany początek sezonu dla Dębów Osielsko

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko udanie rozpoczęli sezon 2020/21 w Bałtyckiej Lidze Baseballu. W sobotę na własnym boisku dwukrotnie pokonali Yankees Działdowo 10:3 i 11:1. Za tydzień podejmą Piratów Władysławowo w rewanżu za ubiegłoroczny Finał BLB.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30