Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 22 sierpień 2020
niedziela, 23 sierpień 2020 00:44

Przetarg na nowy most drogowo-tramwajowy nad Brdą

Za około trzy lata być może obok dzisiejszego mostu im. Kazimierza Wielkiego powstanie drugi most, dzięki czemu skomunikowane zostaną tramwajowo ulice Fordońska z Toruńską, natomiast dodatkowa jezdnia zwiększy przepustowość ruchu na wysokości skrzyżowania Fordońskiej z Łęczycką. Prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Specjaliści z Singapuru odkryli mutację koronawirusa, powodującą łagodniejszy przebieg choroby COVID-19. Zmieniony patogen wywołuje także silniejszą reakcję układu immunologicznego zaatakowanej osoby.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 22 sierpień 2020 16:58

Czy coś media ukrywają przed światem?

To, że w dziejach świata nie brakowało spisków jest faktem, od spisku oficerów rozpoczęło się chociażby powstanie listopadowe. Jest to spisek, który można bez problemu udowodnić operując faktami historycznymi. Zupełnie inaczej wygląda kwestia teorii spiskowych, którym bliżej do science-fiction niż do rzeczywistości. Pandemia COVID-19 sprawiła, że wiele teorii spiskowym miało szansę zbliżyć się do debaty publicznej. Ostatnio w Polsce zauważamy teorię spiskową pn. ,,fałszywa pandemia”.

Opublikowano w Regionalne

Pandemia przyczyniła się do zmiany nawyków konsumenckich i ograniczenia nadmiernego konsumpcjonizmu. 37 proc. Polaków zaczęło dokładniej planować zakupy spożywcze, dzięki czemu marnuje mniej jedzenia. Niemal 1/3 zrezygnowała ze zbędnych wydatków, w tym zakupu nowych ubrań czy sprzętu RTV/AGD, a co piąty stara się więcej oszczędzać. To wpływa na zasobność naszych portfeli, lecz także zmiany klimatyczne. Prawie połowa Polaków uważa, że koronawirus miał pozytywne przełożenie na stan środowiska – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy KRUK.

Opublikowano w Magazyn

W piątek i w sobotę stwierdzono w Polsce rekordowe ponad 900 nowych zachorowań na COVID-19 dziennie. Z tego powodu kluczowe na dzisiaj pytanie, kiedy możemy się spodziewać tendencji spadkowej? Czy będzie to możliwe bez drugiego lockdownu? Z racji tego, że zbliżamy się do września rozpoczyna się też dyskusja nad tym, czy 1 września powinni uczniowie powrócić do szkół. Zaczniemy jednak od omówienia sytuacji w regionie.

Opublikowano w Magazyn

W piątek przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy odbył się więc poparcia dla walczących o demokrację Białorusinów. Od ponad dwóch tygodni w tym kraju odbywają się masowe protesty obywateli, którzy uważają, że wygrane przez Aleksandra Łukaszenkę wybory były sfałszowane. W bydgoskim wiecu poparcia udział wzięli mieszkający w Polsce Białorusini, były minister spraw zagranicznych, obecnie europoseł Radosław Sikorski i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym tygodniu na dobre rozpoczęły się prace komisji doraźnej Rady Miasta, która ma przyjrzeć się kryzysowi w gospodarce odpadami. Problemy z niewywiązywaniem się terminowo z odbioru odpadów przez firmę Komunalnik dostrzegamy od kilku miesięcy. Komisja pracę powinna zakończyć do końca sierpnia, stąd też zintensyfikowano prace, odbywając w tym tygodniu kilka posiedzeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31