Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 20 sierpień 2020

Kilka tygodni temu jednym z wiodących tematów w debacie publicznej był Fundusz Odbudowy Europy po pandemii COVID-19, a to za sprawą toczących się negocjacji w Radzie Unii Europejskiej. W ramach tego instrumentu przyjęto pierwotnie, że do Polski trafić ma 750 mld euro w latach 2021-2027.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od dzisiaj obowiązuje zaktualizowany podział kraju na strefy zagrożenia COVID-19. W powiatach uznanych za strefy: żółtą lub czerwoną obowiązują dodatkowe restrykcje. Od dzisiaj na tej liście znajduje się powiat radziejowski.

Opublikowano w Regionalne

Czas pandemii COVID-19 to trudniejszy okres dla klubów sportowych, tenisiści Gwiazdy ZOOLeszcz Bydgoszcz mogą jednak ze spokojem patrzeć na rozpoczynający się we wrześniu sezon Superligi, bowiem Totalizator Sportowy sponsorujący klub od kilku sezonów, będzie kontynuował współpracę. Okazuje się, że ważną rolę w nowym sezonie odegrać możemy koronawirus.

Opublikowano w Sport
czwartek, 20 sierpień 2020 15:02

Węgrzy kończą okres 100. letniej żałoby

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Stefana, pierwszego króla Węgier. Co roku 20 sierpnia dla Węgrów to ważne święto państwowe. W tym roku z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19 uroczystości ograniczono do wręczenia nominacji oficerskich. Premier Wiktor Orban w okolicznościowym przemówieniu mówił, że Węgrzy w ostatnich 100 latach pokazali, że są ,,mistrzami przetrwania”.

Opublikowano w Magazyn

W połowie lipca, gdy sezon urlopowy trwał w najlepsze, Zarząd Województwa przyjął projekt Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku – na razie jest to dokument roboczy – na sierpień przewidziano konsultacje społeczne, natomiast przyjęty ma zostać jesienią przez Sejmik Województwa. Taki przynajmniej jest zamiar.

Opublikowano w Regionalne

Mimo że w Polsce większość osób choruje na COVID-19 bezobjawowo, to coraz więcej młodych ludzi trafia z objawami do szpitali i to w dość ciężkim stanie. Dlatego powinniśmy zweryfikować opinię, że młodych ta choroba nie dotyczy – uważa wiceminister Waldemar Kraska.

Opublikowano w Magazyn

Od wielu lat mówi o skażeniu ekologicznym terenów byłego Zachemu oraz sąsiadującego z nimi osiedla Łęgnowo i Łęgnowo-Wieś. Na tych dzielnicach prowadzona jest też działalność rolnicza, stąd też są głosy z obawami, że żywność produkowana na tym terenie może być niebezpieczna dla spożywających ją konsumentów. Poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski wnioskuje o przeprowadzenie badań, aby tę sprawę wyjaśnić raz na zawsze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31