Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 sierpień 2020

,,Vision Zero” narodziło się w Szwecji, jest to wizja zakładająca tak budowę infrastruktury i konstrukcję przepisów, aby doprowadzić do zerowej liczby ofiar na drogach. Nawet jeżeli nie uda się uzyskać ,,zera”, to chodzi o to, aby widocznie zmniejszać liczbę ofiar. W Bydgoszczy o wdrażanie ,,Wizji Zero” dążą przede wszystkim środowiska piesze, w zaktualizowane Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku pojawiły się ogólne zapisy o zamiarze realizacji ,,Wizji Zero”.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 sierpień 2020 19:08

Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Opublikowano w Regionalne

Przełomowa terapia w leczeniu nowotworów może już wkrótce trafić do Polski. W efekcie leczenie zamiast ok. 1,5 mln zł będzie kosztowało 10-krotnie mniej. Agencja Badań Medycznych przekaże 100 mln zł na leczenie nowotworów przełomową terapią CAR-T. Terapia komórkami pozwala uzyskać całkowitą remisję u ok. 90 proc. chorych z ostrą białaczką limfoblastyczną, przy czym u połowy pacjentów ma ona charakter trwały. Grant ABM może wprowadzić Polskę do światowej czołówki w zakresie immunoterapii.

Opublikowano w Magazyn

Żeby ustalić kiedy RTW Lotto Bydgostia nie był mistrzem Polski we wioślarstwie, to będzie trzeba się wysilić, bowiem od okolo 30 lat bydgoski klub nie ma sobie równych w kraju, ale też wyróżnia się w Europie. Właściwie co Igrzyska Olimpijskie zawodnicy wiązani z Bydgostią przywożą medale. Klub szczyci się sukcesami, ale nie mógł zbytnio pochwalić się przestarzałą siedzibą – dzisiaj oficjalnie otwarto jednak zmodernizowaną bazę ulokowaną, gdzie by indziej jak nie przy Brdzie.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 sierpień 2020 17:23

Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

Opublikowano w Regionalne

Młode Wilki to jeden z najbardziej kultowych polskich filmów z lat 90. Opowiadał on tym jak w tamtej rzeczywistości grupa młodych ludzi chciała dość do dużych pieniędzy, wchodząc na drogę przestępczą, przez co ich losy się pokrzyżowały. Jednym symboli tego filmu jest Jarosław Jakimowicz znany z filmów jako ,,Cichy”.

Opublikowano w Bydgoszcz

13 sierpnia 1920 roku utworzona została Grupa Operacyjna pod dowództwem gen. Aleksandra Karnickiego, wchodząca w skład 5. Armii Józefa Hallera w ramach Frontu Północnego. Dwa dni później, podczas kluczowej Bitwy Warszawskiej brygada Karnickiego zajęła Ciechanów, przejmując sowiecką radiostację, co doprowadziło do zerwania łączności na całym froncie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30