Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 sierpień 2020

Większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach "żółtych" i "czerwonych" mogą być dodatkowe obostrzenia - poinformował szef MEN Dariusz Piontkowski.

Opublikowano w Magazyn

W maju pojawiła się zapowiedź, że kilkanaście polskich lotnisk otrzyma dodatkowe wsparcie pieniężne za utrzymanie gotowości operacyjnej w czasie pandemii. Branża lotnicza należy do tych, które najbardziej ucierpiały z powodu COVID-19 – Port Lotniczy Bydgoszcz do dzisiaj nie wznowił wszystkich połączeń z okresu pandemii i ciężko powiedzieć kiedy to nastąpi i czy część połączeń jak np. z Frankfurtem nie będzie zawieszona na dłużej. Rządowe wsparcie zakładało według wypowiedzi polityków pulę 142 mln zł do podziału na wszystkie ujęte w rozporządzeniu lotniska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

Opublikowano w Regionalne
środa, 12 sierpień 2020 15:06

Bohater 1920 roku

Z jakim sykiem ten granat nad chłopcami pęka! –
Prowadź me kroki, Chryste na bój; niech polegnę,

Opublikowano w Magazyn

Data 26 sierpnia to ostateczny termin złożenia wniosków o dofinansowanie inwestycji kolejowej z rządowego programu Kolej Plus, który zakłada rządowe wsparcie na poziomie 85% wartości inwestycji, pozostałe 15% będą musiały pokryć samorządy, choć być może będą mogły być to środki z Unii Europejskiej w nowej perspektywie, której negocjacje jeszcze się nie zakończyły. Wszystko wskazuje, że w województwie kujawsko-pomorskim złożony będzie najprawdopodobniej tylko jeden wniosek.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

Opublikowano w Regionalne

Od 2018 roku prowadzone są prace związane z rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Wieloletnie przedsięwzięcie warte jest ponad 373,8 mln zł, jego najbardziej widocznym elementem będzie budowa nowego budynku. Głównym inwestorem jest budżet państwa.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 12 sierpień 2020 07:08

Jerzy Ossoliński w Rzymie. Poseł doskonały?

Jerzego Ossolińskiego należy zaliczyć do najwybitniejszych bydgoszczan XVII wieku, jako starosta bydgoski doprowadził do budowy zachodniej pierzei Starego Rynku, w tym kolegium jezuickiego, do dzisiaj wykorzystywanego jako siedziba ratusza. Ciekawy tekst o Jerzym Ossolińskim i jego dokonaniach na arenie europejskiej napisał Maciej Elantowski na łamach portalu historycznego histmag.org.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30