Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 lipiec 2020

O północy dobiegnie końca kampania wyborcza, natomiast w niedzielę wybierzemy Prezydenta RP. Kampania była stosunkowo krótka, ale też wyjątkowo intensywna. Przygotowaliśmy klip podsumowujący kampanie wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

Szymon Hołownia w pierwszej turze uzyskał trzeci wynik, stąd też już nie znajduje się w stawce walki o prezydenturę, ale mimo tego w czwartek pojawił się w Bydgoszczy, aby spotkać się z sympatykami tworzonego przez siebie Ruchu Polska 2050. Na Plac Wolności przybyło około 200 osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek głośno zrobiło się o Bydgoszczy za sprawą wpisu podopiecznej Dum Spiro Spero, której fundacja wypowiedziała współpracę, zarzucając działanie na szkodę. O sprawie mówią ogólnopolskie media, głos zabrał także jeden z kandydatów na prezydenta, bowiem pada zarzut, iż przyczyną zerwania współpracy jest poparcie przez podopieczną jednego z kandydatów. Można zauważyć też dużą ostrożność w tematyce wśród mediów lokalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Międzynarodowy zespół badaczy zidentyfikował silnie działające przeciwciała, które neutralizują SARS-CoV-2 i poznał sposób ich powstawania. Zdaniem specjalistów, można je będzie wykorzystać do ochrony przed zakażeniem i leczenia COVID-19.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj na Facebook-u niepełnosprawna miłośniczka fotografii Anna Derewienko umieściła emocjonalny wpis, w którym atakuje Fundację Dum Spiro Spero, której prezesem jest bydgoska radna Katarzyna Zwierzchowska. Derewienko będąca podopieczną tej fundacji poinformowała, że otrzymała pismo, w którym poinformowano ją o zakończeniu współpracy. W rozmowie z TVP Derewienko miała zasugerować, że najprawdopodobniej przyczyną zerwania współpracy jest poparcie przez nią kandydatury Andrzeja Dudy, gdy prezes fundacji należy do PO.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2023 roku 100 lecie będzie obchodzić klub Czarni Nakło, jest plan aby w ramach obchodów jubileuszowych oddać do użytku zmodernizowany stadion. Dzisiaj promesę na realizację tej inwestycji przekazała osobiście minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejczuk, która wyraziła chęć udziału w uroczystościach jubileuszowych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska zapowiadają przekazanie po 20 tys. zł na wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego lub rozrywkowego, dla gmin w których w najbliższą niedzielę frekwencja wyborcza będzie największa. To kolejne działania mające na celu promowanie frekwencji.

Opublikowano w Regionalne

Spec ustawa z 2018 roku ma na celu przyśpieszyć budowę mieszkań, pozwalając pominąć dotychczas stosowane standardy planistyczne, np. pomijać zapisy planów miejscowych. Z tego powodu została okrzyknięta przez branżę ,,lex developer”. W przypadku stosowania tego przepisu kluczową rolę odgrywa rada gminy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z powodu epidemii COVID-19 znacząco zmalała liczba pasażerów transportu zbiorowego. Trudno dzisiaj jest oszacować procentowo jak to się przełożyło na Bydgoszcz – z badań Nationale-Nederlanden wynika, że w skali kraju transportem publicznym odbywa się tylko 10% podróży, gdy np. przynajmniej trzy razy w tygodniu z roweru korzysta 24% badanych. Utrzymanie transportu zbiorowego jednak kosztuje, przez co stał się on poważnym obciążeniem budżetowym dla samorządów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31