Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 lipiec 2020

Przy udziale funduszy europejskich w części zakładów karnych realizowanych jest program POWER, w ramach którego skazani mogli zdobywać kwalifikację zawodowe, po czym w okresie skazania podejmować pracę, na czym zyskiwali też przedsiębiorcy. Z powodu pandemii COVID-19 program został chwilowo zawieszony, w lipcu nastąpiło jego wznowienie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Opracowujemy strategię na czas, spodziewanej jesienią, II fazy epidemii dotyczącą m.in. szczepień przeciw grypie i testów na obecność koronawirusa, by zapewnić jak najszerszy do nich dostęp - powiedział w czwartek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął rezolucje, w którym negatywnie ocenia konkluzje z zakończonego w nocy z poniedziałku na wtorek szczytu Rady Unii Europejskiej. Zdaniem Parlamentu Europejskiego wartość wieloletniego budżetu na lata 2021-2027 jest zbyt niska, natomiast zapisy dotyczące warunkowania wypłaty środków wobec poszanowania praworządności zbyt łagodne. Rezolucja to tylko opinia PE bez moczy sprawczej, ale opinia bardzo istotna.

Opublikowano w Regionalne
Komisja zdrowia poparła wniosek Koalicji Obywatelskiej o odrzucenie w całości projektu ustawy o ochronie zdrowia w epidemii. Opozycja wskazywała, że wprowadzone przez PiS poprawki wykraczają poza pierwotny zakres projektu, krytykowano m.in. zapis ws. rekompensat za organizację wyborów korespondencyjnych.
Opublikowano w Regionalne

Pandemia COVID-19 to trudny czas dla funkcjonowania klubów sportowych, które musiały na kilka tygodni właściwie całkowicie zawiesić działalność, a później funkcjonować przy ograniczeniach i obostrzeniach. Z racji możliwego ryzyka wystąpienia drugiej fali COVID-19, działacze sportowi nie mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość. Temu zagadnieniu było poświęcone spotkanie prezydenta Inowrocławia z lokalnymi działaczami.

Opublikowano w Inowrocław

Od 1 września odpady w sektorze IV będzie odbierał inny podmiot niż firma Komunalnik - zapowiedział dzisiaj zastępca prezyde ta Michał Sztybel wskazując, że to jest pierwsze do widzenia dla Komunalnika. Sektor obejmuje m.in. Błonie i Stare Miasto.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wrześniu ubiegłego roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Przed tym budynkiem zaparkowana została przyczepa z banerem z hasłem ,,skończmy z rządami bezprawia i niesprawiedliwości” Był to okres kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. Baner ten został jednak przed uroczystością pocięty i zabrany. Policyjne dochodzenie ustaliło, że stał za tym radny Bogdan Dz., którego uwieczniły kamery monitoringu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szpital w Grudziądzu poinformował o śmierci 75-latka, który był zakażony wirusem COVID-19. Jest to 50 ofiara tego wirusa w województwie kujawsko-pomorskim, ale pierwsza w lipcu.

Opublikowano w Regionalne

Park Ludowy im. Wincentego Witosa przeszedł już pierwszy etap rewitalizacji, w ramach którego przeprowadzono remont ścieżek przebiegających przez park, które zyskały estetyczny wygląd. Rewitalizacja planowana jest także w części centralnej parku, gdzie znajdowała się w przeszłości muszla oraz mieści się nieużywana fontanna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31