Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 03 czerwiec 2020
czwartek, 04 czerwiec 2020 00:25

Bydgoska biblioteka wkrótce bez dyrektora

Od wielu lat Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy kieruje Ewa Stelmachowska, która podjęła decyzję o skorzystaniu z przysługującego jej od dawna wieku emerytalnego. Ostatnim jej dniem pracy będzie 29 lipca. Nie wiadomo jednak kiedy poznamy nowego dyrektora, bo sprawy nieco komplikuje epidemia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

Opublikowano w Regionalne

W ramach budowy połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską w Inowrocławiu, na skrzyżowaniu tej drugiej ulicy z Miechowicką powstało rondo. Na zakończenie całego przedsięwzięcia dofinansowanego z Unii Europejskiej jeszcze trochę poczekamy, natomiast już pojawiła się propozycja patronów dla ronda, którzy mogą konsolidować społeczeństwo.

Opublikowano w Inowrocław

Twórca szwedzkiej liberalnej strategii główny epidemiolog kraju Anders Tegnell przyznał w środę w wywiadzie dla Szwedzkiego Radia, że Szwecja od początku powinna podjąć więcej działań, aby zwalczyć epidemię koronawirusa. "Zbyt wiele osób zmarło" - powiedział.

Opublikowano w Magazyn

W ostatnich dniach przemieszczając się po Bydgoszczy zwrócimy uwagę na bujnie rosnące trawy przy jezdniach, przypominające zapuszczone łąki. Jest to w Bydgoszczy coś nowego, bowiem w poprzednich latach przyzwyczailiśmy się do estetycznie skoszonych trawników. Mamy jednak do czynienia z działaniem celowym.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 03 czerwiec 2020 11:39

Czas posprzątać Puszczę Bydgoską

Po okresie jesienno-zimowym wchodząc do lasu często możemy zauważyć różnego rodzaju odpady, które sprawiać mogą, że popsują nam obcowanie z przyrodą. W ostatnim czasie pojawił się też nowy rodzaj odpadu, w postaci zużytej maseczki ochronnej. Od kilku lat organizowana jest obywatelska akcja ,,Czysta Puszcza Bydgoska”. Najbliższa odbędzie się w najbliższy weekend 6-7 czerwca.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 03 czerwiec 2020 11:28

Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Opublikowano w Regionalne

Gdy mowa o budowie dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym województwie mówi się głównie o budowie drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach PPP chce jednak budować również Samorząd Województwa drogi wojewódzkie. Jeżeli się to uda, to będzie to przedsięwzięcie pionierskie, bowiem w Polsce nie zbudowano jeszcze ani kilometra dróg wojewódzkich w tej formule.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy 30. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych po II wojnie światowej, stąd też rok 1990 zapamiętany będzie jako rok odrodzenia się polskiej samorządności. Z punktu widzenia bydgoskiej samorządności ważnym rokiem był rok 1920 oraz 1921. Stąd też warto też przyjrzeć się organizacji samorządności w Bydgoszczy przed stu laty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31