Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 29 czerwiec 2020

Dokładnie 16 tys. i jednego wyborcę więcej uzyskał w pierwszej turze więcej prezydent Andrzej Duda, niż podczas pierwszej tury w 2015 roku. Zyskał jednak też Rafał Trzaskowski w stosunku do Bronisława Komorowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiele osób twierdzi,że uczestniczymy jednych z ważniejszych wyborów prezydenckich – potwierdza to wysoka frekwencja w niedzielnym głosowaniu, ale także to, że kampania została wznowiona tuż po ogłoszeniu wyników pierwszej tury. W poniedziałek kandydaci Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski gościli w województwie kujawsko-pomorskim, co z kolei pokazuje, że nasze województwo jest jednym z bardziej kluczowych do przekonania przez obu kandydatów.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Kościół wspomina świętych apostołów Piotra i Pawła, z tej okazji polscy wierni na łamach włoskiej gazety ,,La Repubblica” wykupili ogłoszenie, w którym oczekują interwencji wobec ,,niektórych biskupów”, w zamyśle chodzi również o bp. Jana Tyrawę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Epidemia COVID-19 na drogach polskich miast wywołała wielki eksperyment, bowiem nagle zmieniły się nasze preferencje. Okres marca i kwietnia to był znaczący spadek liczby pojazdów na drogach, także spadła liczba pasażerów komunikacji miejskiej - z jednej strony z powodu zawieszenia lekcji w szkołach i zajęć na uczelniach, ale z drugiej z powodu obawy o zarażenie COVID-19 w transporcie publicznym.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 29 czerwiec 2020 10:44

Na Kujawach wygrywa Duda, ale nie tak zdecydowanie

Kampania wyborcza została wznowiona właściwie uż po zakończeniu ciszy wyborczej, a same wieczory wyborcze głównych kandydatów były jej częścią. Dzisiaj prezydent Andrzej Duda gości w Toruniu i Rypinie, natomiast jego rywal w drugiej turze Rafał Trzaskowski w Brodnicy i Grudziądzu. Co tylko pokazuje jak ważnym województwem dla wyników wyborów jest kujawsko-pomorskie.

Opublikowano w Regionalne

1 i 3 maja w Bydgoszczy odbywały się symboliczne obchody rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w ramach której działacze Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji organizowali tzw. spacery. Interweniowali policjanci legitymując uczestników, interpelacje w tej sprawie 5 maja złożył poseł Jan Szopiński.

Opublikowano w Bydgoszcz

Znane są już całkowite wyniki głosowania w pierwszej turze wyborów prezydenckich dla powiatu inowrocławskiego. Frekwencja wyniosła 59,68%, a wygrał z poparciem 39,83% prezydent Andrzej Duda.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 29 czerwiec 2020 05:34

W Bydgoszczy wygrywa Rafał Trzaskowski

40.73% - takie poparcie uzyskał w Bydgoszczy Rafał Trzaskowski, drugi wynik przypadł Andrzejowi Dudzie 31,23%, który w skali kraju wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, ale nie uzyskał ponad 50% poparcia, dlatego 12 lipca bedzie druga tura.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31