Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 czerwiec 2020

Poziom emocji politycznych w trakcie tej kampanii wyborczej jest bardzo wysoki, przy okazji wieców prezydenta Andrzeja Dudy, czy jego kontrkandydata dochodziło do przepychanek, ale sytuacja bezprecedensu w naszym regionie miała miejsce w poniedziałek w Fordonie na wiecu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, gdy doszło do szarpaniny z udziałem nastolatek z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, które liczyły, że być może szef rządu zwróci uwagę na ich postulaty.

Opublikowano w Bydgoszcz

23 maja na Portalu Kujawskim pisaliśmy, że wskaźnik śmiertelności na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim wynosił 7,6%, gdy średnia dla Polski to 4,7%. Wynik naszego województwa był zaledwie o 0,3 punkty procentowe niższy od Nowego Jorku. Interpelacje w tej sprawie złożył poseł Jan Szopiński do ministra zdrowia.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek Rada Gminy Białe Błota podejmowała jedne z najważniejszych uchwał w roku, ich treść nie jest korzystna dla wójta Białych Błota Dariusza Fundatora, który drugi rok z rzędu nie otrzymał absolutorium oraz wotum zaufania. Otwiera to drogę radnym do podjęcia w przyszłości uchwały o rozpisaniu referendum w sprawie usunięcia wójta z urzędu przed upływem kadencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek do Bydgoszczy zawitał Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP. Spotkanie z sympatykami odbyło się w amfitearze przy spichrzach, na zbiegu ulic Mostowej i Grodzkiej. Kandydat podkreślał, że Konfederacja odgrywa w polskim systemie parlamentarnym rolę merytorycznej opozycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze kilka tygodni temu pisaliśmy o zjawisku suszy, teraz pojawia się już problem zagrożenia powodziowego. Póki co w województwie kujawsko-pomorskim trudno wskazywać na realne zagrożenie, ale za kilka dni być może sytuacja się zmieni.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 czerwiec 2020 15:36

Burzliwe posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Rzadko zdarza się, gdy w posiedzeniu Komisji Rewizyjnej uczestniczy osobiście prezydent Rafał Bruski. Dzisiaj włodarz Bydgoszczy się pojawił i wyraził wątpliwości dotyczące postępowań przetargowych przy Ministerstwie Zdrowia. Po tym pytaniu – radna Anna Mackiewicz, wspomniała o kupowaniu respiratorów od handlarzy bronią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wobec powtarzających się przypadków niezakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, może pójść na marne wcześniejszy wysiłek całego społeczeństwa, aby epidemia się nie rozprzestrzeniała – uważa rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Opublikowano w Magazyn

W środę Rada Miasta odbędzie debatę o stanie Bydgoszczy oraz odniesie się do wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia prezydentowi absolutorium za 2019 rok. Po debacie nad stanem Bydgoszczy odbędzie się też głosowanie nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania. Jeżeli chodzi o funkcję kontrolną Rady Miasta nad organem władzy wykonawczej, którym jest prezydent, będzie to najważniejsza sesja w roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31