Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 13 czerwiec 2020
niedziela, 14 czerwiec 2020 00:30

Na Garbary wkrótce ruszy budowa nowego osiedla

Na obiektach poprzemysłowej dawnej Jutrzenki wkrótce ruszy budowa mieszkań. Właściciel Jutrzenki Colian Developer kilka tygodni temu podpisał umowę z firmą budowlaną Erbud. Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac budowlanych może nastąpić na dniach. Colian produkcję słodyczy przeniósł kilka lat temu z centrum Bydgoszczy na Osową Górę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj tak naprawdę w Polsce nie ma warunków, aby odbyć rzeczową debatę o bezpieczeństwie szczepień ochronnych oraz zastanawiać się jak je poprawiać. Co gorsza dzisiaj w dyskursie o szczepieniach nie ma zbytnio miejsca dla ekspertów zakaźników, bowiem zdominowany został przez polityków, którzy dla własnej korzyści politycznej prowadzącą do jego polaryzacji. To jakby zapytać kto ma od 2005 roku więcej racji PiS czy PO? Odpowiedzi jednolitej nie usłyszymy, bo co pytany to inna opinia.

Opublikowano w Regionalne

Od tygodnia możemy korzystać z nowej aplikacji ,,Dbamy o Bydgoszcz”, której celem jest usprawnienie komunikacji pomiędzy mieszkańcami, a odpowiedzialnymi za u trzymanie miasta komórkami. Co możemy się dowiedzieć przeglądając zgłoszenia mieszkańców, że zdecydowanie najczęściej zgłaszany problem, to niedziałające uliczne latarnie. Dotyczy on właściwie każdej części, trudno szukać tutaj reguły terytorialnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że liczba osób aktualnie chorych (potwierdzone przypadki) w województwie kujawsko-pomorskim regularnie spada, w ostatnich dniach oscylowała w okolicach 50. Gorsza wiadomość to wzrost liczby wykrywanych zachorowań – pomiędzy 25 maja a 1 czerwca nie stwierdzono żadnego zakażenia, natomiast w ostatnim tygodniu było ich 10. Co pokazuje, że nie udało się całkowicie zażegnać epidemii w kujawsko-pomorskim i wciąż istnieje ryzyko pojawienia się nowych ognisk.

Opublikowano w Magazyn

Ministerstwo Cyfryzacji pochwaliło się najnowszym notowaniem rankingu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) na rok 2020. Polska zajęła w nim 23. miejsce zbliżając się w ciągu ostatniego roku znacznie do średniej unijnej.

Opublikowano w Regionalne

W 1772 roku miał miejsce pierwszy rozbiór Polski, w ramach którego częścią Prus stała się Bydgoszcz – miasto wyludnione, pełne jednak pamiątek swojej świetności. Nowa władza pruska, co prawda w nowej rzeczywistości politycznej dała szansę miastu na odbudowę poprzez budowę Kanału Bydgoskiego oraz doprowadzenie kolei, ale też wdrażając swoje porządki wyburzała pamiątki związane z Rzeczypospolitą, jak np. pozostałości po zamku Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30