Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 18 sierpień 2018 https://portalkujawski.pl Sat, 18 May 2024 17:31:23 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Jak może wyglądać wnętrze hali targowej https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/13874-jak-moze-wygladac-wnetrze-hali-targowej https://portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/13874-jak-moze-wygladac-wnetrze-hali-targowej Jak może wyglądać wnętrze hali targowej

Konsultacje społeczne już za nami, teraz w oparciu o to co w nich mieszkańcy i środowiska zgłosili, opracowana zostanie przez specjalny zespół koncepcja funkcjonalno-użytkowa. Niezależnie od tych prac ogłoszony został konkurs dla studentów i absolwentów na opracowanie projektu-wizualizacji zagospodarowania hali targowej. Prace konkursowe pokazują, jakie mogą być funkcje tego miejsca.

Konkurs rozstrzygnięty ma zostać pod koniec sierpnia. Ogłoszony został on w celu zainteresowania studentów i absolwentów uczelni aktywnością miastotwórczą, nie będzie on jednak w żaden sposób wiążący dla przyszłości hali targowej.

Takie wizualizacje mogą jednak pobudzać wyobraźnie i kto wie, czy w oparciu o nie powstanie ostateczny projekt zagospodarowania hali targowej.

Hala targowa przy ulicy Podwale powstała na początku XX wieku i ma już ponad sto lat, stąd też została ujęta w rejestrze zabytków. Przez ostatnie lata ulegała degradacji, stąd też ratusz zdecydował się odkupić obiekt i szuka obecnie koncepcji jej zagospodarowania, aby stała się miejscem, do którego bydgoszczanie będą chcieli przychodzić.

]]>
Bydgoszcz Sun, 19 Aug 2018 00:18:59 +0200
Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych https://portalkujawski.pl/region/item/13875-marszalek-oglasza-przetarg-na-organizacje-wycieczek-rowerowych https://portalkujawski.pl/region/item/13875-marszalek-oglasza-przetarg-na-organizacje-wycieczek-rowerowych Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

Rajdy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w pięciu miastach: Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu (kolejność według harmonogramów rajdów). Mają promować one miejsca pamięci narodowej.

Na chwilę obecną nie wiemy jakie będą koszty takiego przedsięwzięcia, bowiem do 27 sierpnia można składać oferty. Jednym z warunków jaki muszą spełnić potencjalni oferenci jest doświadczenie przy organizacji imprez o wartości powyżej 40 tys. zł. Z tego możemy wnioskować, że przewiduje się przeznaczyć na to zamówienie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nie można wykluczyć, że przetarg wygra jakaś agencja marketingowa, a ta branża będzie przecież tworzyć politykom kampanie wyborcze. Stąd też może pojawić się również kontrowersja tej natury.

]]>
Regionalne Sat, 18 Aug 2018 19:34:49 +0200
Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa https://portalkujawski.pl/sport/item/13873-wbrew-wynikowi-dla-zawiszy-nie-byla-to-latwa-przeprawa https://portalkujawski.pl/sport/item/13873-wbrew-wynikowi-dla-zawiszy-nie-byla-to-latwa-przeprawa Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, oba zespoły tworzyły sobie bramkowe sytuację, ale brakowało szczęścia przy ich dokończeniu. Szansę na gola dla Zawiszy miał chociażby Patryk Kozłowski, który będąc sam na sam z bramkarzem trafił obok słupka. Kilkanaście minut później bramkarz Zawiszy Marcin Niwiński uratuje niebiesko-czarnych przed stratą gola, gdy obroni groźny strzał Karola Makowskiego. Słońce coraz bardziej parzyło, a emocje sportowe również szły w górę.

Przełom w tym meczu przyjdzie dopiero w drugiej połowie, gdy w 67 minucie po strzale zza pola karnego prowadzenie zdobędzie Adrian Brzeziński. Strzał po ziemi kompletnie zaskoczył bramkarza gospodarzy Stawickiego (do obejrzenia na materiale filmowym). W tym momencie można powiedzieć, że bańka emocjonalna pękła i Zawisza zaczął kontrolować co się dzieje na boisku. Piłkarze gospodarzy natomiast jakby trochę nie wytrzymywali już kondycyjnie. W 74 minucie dobrą akcję gości kończy Artur Cielasiński strzeleniem drugiego gola. Niecałe pięć minut później kolejnego gola dla Zawiszy zdobędzie Paweł Kanik. Dominacja Zawiszy trwa, w 83 minucie w polu karnym faulowany jest Wojciech Ruczyński, dochodzi do ostrej wymiany zdań piłkarzy Naprzodu z sędzią, ale jedenastka i tak już jest podyktowana. Na gola zamienia ją sam poszkodowany – Ruczynski. Najlepszą bramkę zobaczyć można było jednak na sam koniec, gdy drugą swoją bramkę, po pięknym uderzeniu, już w doliczonym czasie gry zdobywa Brzeziński.

W Jabłonowie Pomorskim gościło kilkuset kibiców Zawiszy, organizator mimo wprowadzenia biletowania nie przygotował jednak dla nich miejsc, dlatego mecz oglądali ,,zza krzaków” na koronie stadionu. Przez cały mecz prowadzili potrzebny swojemu zespołowi doping. Po meczu piłkarze Zawiszy od razu udali się na koronowę stadionu, aby podziękować swoim fanom.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Zawisza Bydgoszcz 0:5 (0:0)

67 i 94 minuta – Adrian Brzeziński

74 minuta – Artur Cielasiński

78 minuta – Paweł Kanik

83 minuta – Wojciech Ruczyński

Zobacz skrót tego meczu

{youtube}8WTMxK2dFiM{/youtube}

W najbliższą środę o godzinie 17:30 na stadionie CWZS przy ulicy Sielskiej w Fordonie, Zawisza rozpocznie zmagania w Okręgowym Pucharze Polski mierząc się z drużyną Kolegium Sędziowskiego K-PZPN. W kolejną sobotę (25 sierpnia) Zawisza pojedzie w okolice Jabłonowa Pomorskiego, do Radomina, na mecz z miejscowym Sokołem. Pierwszy mecz u siebie Zawisza rozegra dopiero 1 września z Gryfem Sicienko – najprawdopodobniej w Potulicach.

Partnerem materiałów filmowych z meczu z Naprzodem jest pracownia architektoniczna Archigeum.

]]>
Sport Sat, 18 Aug 2018 17:01:59 +0200
Pogrom po ciężkim meczu w Jabłonowie Pomorskim https://portalkujawski.pl/sport/item/13872-pogrom-po-ciezkim-meczu-w-jablonowie-pomorskim https://portalkujawski.pl/sport/item/13872-pogrom-po-ciezkim-meczu-w-jablonowie-pomorskim Pogrom po ciężkim meczu w Jabłonowie Pomorskim

Dobry, nerwowego początek - tak można w skrócie opisać mecz 2 kolejki V ligi w Jabłonowie Pomorskim, blisko granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Gospodarze podeszli do tego meczu ambitnie i przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić po pierwszej połowie.

W drugiej połowie po kilkunastu minutach meczu piłkarze Naprzodu zaczęli wyraźnie opadać z sił. W 67 minucie pięknym strzałem prowadzenie dla Zawiszy zdobył pięknym strzałem Adrian Brzeziński. Był to zwiastun pogromu, bowiem w 74 na 0:2 podwyższył Artur Cielasiński. Dalej dla gości trafiali: Kanik, Ruczyński z rzutu karnego i ponownie Brzeziński ustanawiając wynik spotkania.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Zawisza Bydgoszcz 0:5 (0:0)