Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 maj 2013
czwartek, 09 maj 2013 00:14

Pół roku Portalu Kujawskiego

Portal Kujawski funkcjonuje już od dobrych sześciu miesięcy. Czas na pewne podsumowanie realizowanej misji społecznej oraz na rozważania dotyczące przyszłości.

Opublikowano w Regionalne
środa, 08 maj 2013 22:48

Czy takie studia mają sens?

W ostatnim czasie coraz więcej pojawia się opinii, że studia wyższe w Polsce to produkowanie dyplomów które nie dają zatrudnienia. Okres matur jest dobrym okresem, aby przyjrzeć się tej kwestii, bo nie jest tajemnicą, że studia pracy nie dają. Tą tematyką powinni zainteresować się także gimnazjaliści, którzy  będą niedługo decydować się na liceum, technikum albo zawodówkę.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 08 maj 2013 22:20

W 68 rocznicę zakończenia wojny

8 maja obchodziliśmy 68 rocznicę podpisania kapitulacji przez hitlerowskie Niemcy. Oznaczało to koniec II wojny światowej w Europie. W czasie jej trwania dokonano wiele zbrodni, część z nich miała miejsce w obozach koncentracyjnych, jeden z nich mieścił się na inowrocławskich Błoniach.

Opublikowano w Inowrocław

Świetne widowisko stworzyli w środowy wieczór piłkarze Zawiszy Bydgoszcz oraz Cracovii Kraków. Bardzo ważne trzy punkty zostały jednak na Gdańskiej.

Opublikowano w Sport
środa, 08 maj 2013 20:36

Prezydent pójdzie na wojnę z ZDMiKP

W opinii prezydenta Rafała Bruskiego zmiana na stanowisku dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej nie poprawi funkcjonowania tej skutki, gdyż problemem są nie chcący zmian dyrektorzy. Prezydent nie wyklucza, że jeżeli nowemu dyrektorowi nie uda się zrobić porządku, to miasto może podjąć decyzję o rozwiązaniu ZDMiKP.

Opublikowano w Bydgoszcz

W związku z uzyskaniem przez przewodniczącego Komisji Zdrowia Bolesława Piechy mandatu senatora, wygasł jego mandat poselski. Automatycznie przestał on pełnić także  funkcję przewodniczącego w tej komisji. Na dzisiejszym posiedzeniu wybrano nowego przewodniczącego – posła Tomasza Latosa z okręgu bydgoskiego.

Opublikowano w Regionalne

Były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, obecnie poseł PiS z okręgu toruńskiego Krzysztof Ardanowski, że nieograniczona kadencyjność władz samorządowych prowadzi do tworzenia się lokalnych grup żywotnie zainteresowanych utrzymaniem władzy.

Opublikowano w Regionalne

Na sesji Rady Miasta w dniu 29 maja radny PiS Michał Krzemkowski zapowiada, że będzie chciał przekonać wysoką radę, aby wystosowała do mieszkańców Bydgoszczy stanowisko, w którym zachęci się mieszkańców do patriotyzmu ekonomicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydział Psychologii UKW przeprowadził badania jak maturzyści postrzegają swoją przyszłość.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30