Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 wrzesień 2023

W niedzielę 3 września w życie weszła trzecia śródroczna korekta rozkładów jazdy pociągów, jeżeli ktoś często podróżuje, powinien przyjrzeć się rozkładom, bowiem mogły się nieco zmienić godziny odjazdów. Wrześniowa korekta to także kilka większych zmian.

Opublikowano w Regionalne

W średniowiecznej Europie polska była ewenementem, utarło się nawet sformułowanie ,,złotej wolności”, które do dzisiaj jest powielane. Badacz polskiej historii Kamil Janicki po raz kolejny próbuje obalać ten mit, lektura jego najnowszej książki pt. ,,Warcholstwo” pozwala wysnuć opinie, że był to ustrój państwa z dykty i paździerza, bowiem jak uważająca się za mocarstwo Rzeczypospolitą mogło w sposób tak perfidny najechać 40 tys. Szwedów w ramach ,,Potopu”?

Opublikowano w Magazyn

Kilka tygodni temu ruszyła inwestycja związana z hermetyzacją instalacji Remondisu w Fordonie, mieszkańcy narażeni na przykre zapachy walczyli o to od wielu lat, w tym roku również przyszło im się z nimi zmierzyć. Jeżeli nie przyjdą teraz jesienią większe odpady, to być może najgorsze już za mieszkańcami. Sama inwestycja ma się zakończyć co prawda pod koniec przyszłego roku, ale Remondis zapowiada, że będzie już lepiej.

Opublikowano w Bydgoszcz