Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 24 wrzesień 2023

W pierwszych tygodniach roku pojawiły się spore problemy kadrowe w policji, główną ich przyczyną było osiągnięcie przez wielu policjantów wieku emerytalnego, a sam zawód nie jest na tyle atrakcyjny, aby przyciągać chętnych. Podobna sytuacja może się pojawić wśród nauczycieli, w tym zawodzie od dawna nie brakuje narzekań na niskie zarobki, a to nie przyciąga młodych ludzi do pracy w szkołach.

Opublikowano w Regionalne

Nauczyciele masowo odchodzą z zawodu, a młodzi się do niego nie garną. Powodem jest przede wszystkim „mizeria finansowa”, o której mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz. Zarobki początkujących nauczycieli są dziś praktycznie na poziomie płacy minimalnej. Do tego dochodzi także przeładowana podstawa programowa i obniżenie prestiżu zawodu nauczyciela. Szacuje się, że już teraz brakuje w Polsce nawet kilkudziesięciu tysięcy pedagogów. – Brak 10 nauczycieli w danej miejscowości to brak minimum 180 godzin do obsadzenia. A to znaczy, że kilkuset uczniów nie ma lekcji – mówi Sławomir Broniarz.

Opublikowano w Magazyn

Portal Transport-Publiczny.pl powołując się na prezesa bydgoskiego MZK Piotra Bojara poinformował, że spółka jest zainteresowana zakupem elektrycznych autobusów. Miejskie Zakłady Komunikacyjne z tego powodu miały złożyć wniosek do rządowego programu Zielony Transport Publiczny. Zainteresowanie programem poszczególnych miast jest duże, trudno zatem powiedzieć kto dostanie dotację.

Opublikowano w Bydgoszcz