Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 styczeń 2023

Od lipca na terenie Bydgoszczy funkcjonują 52 fotopułapki, którymi dysponuje Straż Miejska. Służą one łapaniu osób, które wyrzucają odpady w sposób zanieczyszczający estetykę miasta lub nawet szkodzący środowisku. Lokalizacja fotopułapek jest zmienna, chodzi bowiem o to, aby nikt nie był pewien czy bezpiecznie zaśmieca. Straż Miejska podsumowała pierwsze 5 miesięcy aktywności tej formy walki z zaśmiecającymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Brzmi to wręcz nieprawdopodobnie w dobie cyfrowej, gdzie bez problemu policjanci i inne służby po wpisaniu numerów tablic rejestracyjnych mogą dowiedzieć się jakiemu samochodowi jest on przypisany. Drogówka w czwartek w Rojewie natknęła się na samochód ciężarowy, który jechał na tablicach innego pojazdu, sam bowiem nie przeszedł badań technicznych.

Opublikowano w Inowrocław

Od 1 stycznia w Polsce obowiązuje unijna dyrektywa Omnibus przyjęta przez Parlament Europejski w 2019 roku. Polski Sejm implikacje jej założeń do polskiego prawa uchwalił dopiero 1 grudnia 2022 roku. Omnibus ma pomóc w zwalczaniu nieuczciwych promocji.

Opublikowano w Regionalne

Tradycja Bydgoskich Zakładów Przemysłu Gumowego Stomil sięga 1920 roku, ostatnie lata przynosiły tej firmy wielomilionowe straty, dlatego kontrolerzy NIK analizujący proces restrukturyzacji firmy wskazują na duże ryzyko wystąpienia niewypłacalności, a w konsekwencji upadłości. Stomil Bydgoszcz jest spółką skarbu państwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początek dobrze będzie wyjaśnić czym jest w ogóle ortofotomapa i jakie ma zastosowanie - Ortofotomapa stanowi rastrowy obraz powierzchni terenu, powstały w wyniku przetworzenia zdjęć lotniczych lub satelitarnych – wyjaśnia rządowy portal Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: