Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 wrzesień 2022

,,Czy w grudniu będą radykalne cięcia na regionalnej kolei? Już dzisiaj mamy przesłanki, aby tak twierdzić „ - to tytuł naszej publikacji z lipca, gdzie na podstawie danych którymi dysponujemy (mimo wszystko ograniczonymi) analizowaliśmy jak oferty złożone w czerwcu przez przewoźników do przetargu przełożą się na pracę przewozową od grudnia. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa nasze obawy jakby potwierdził sam marszałek Piotr Całbecki.
W tym roku (od grudnia 2021 do grudnia 2022) Polregio i Arriva przejadą łącznie ponad 5,2 mln km, z naszej analizy wynika, że gdyby chcieć utrzymać tą pracę przewozową według ofert przetargowych, to województwo musiałoby dołożyć kilkadziesiąt procent, czyli mówimy o dziesiątkach milionów złotych.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu na sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego gościł zastępca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, Bartosz Myśliwiec który przedstawił informacje finansowe szpitala za pierwsze półrocze – wynika z nich, że rok 2022 będzie kolejnym, w którym inowrocławski szpital najprawdopodobniej przyniesie straty.

Opublikowano w Inowrocław

Opracowania biznesowe skazują, że Bydgoszcz należy do polskich zagłębiów nowoczesnych technologii (mamy najwięcej pracowników w IT w północnej części kraju). Ostatnio bydgoski zespół ,,tooManyDogs Dev” wygrał na Politechnice Ogólnopolskie Mistrzostwa w Projektowaniu Gier Komputerowy Cyberiada. To wielkie wyróżnienie dla tego zespołu, ale też otwarcie nowych możliwości dalszego rozwoju.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 05 wrzesień 2022 06:04

Basen na Miedzyniu w fazie rozruchowej

Firma Alstal poinformowała, że rozpoczęła rozruch basenu przy Zespole Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów, o który od wielu lat zabiegali mieszkańcy Miedzynia. W czasie rozruchów próbnych, które właśnie trwają, rozpoczną się też odbiory obiektu przez inwestora czyli Miasto Bydgoszcz. Po tym procesie będzie możliwe udostępnienie obiektu uczniom i mieszkańcom. Na dzisiaj nie podaje się konkretnego terminu.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie