Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 11 wrzesień 2022

W Bydgoszczy tematem numer jeden ostatnich miesięcy są obawy przed pomysłem konsolidacji szpitali uniwersyteckich, u której podstaw leży ich ujemny wynik finansowy, kilka dni temu wicedyrektor inowrocławskiego szpitala na Radzie Powiatu mówił, że jest ciężko i placówka spodziewa się 15 mln straty w 2022 roku. Podobne problemy są w niemal każdym szpitalu, jednocześnie rosną koszty szpitali.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich latach w Bydgoszczy znacznie wzrosła infrastruktura rowerowa, w szczególności widać to w centrum miasta, gdzie na rondach i kluczowych ulicach pojawiła się infrastruktura rowerowa, niekiedy są też przejazdy bez sygnalizacji świetlnej (obok przejść dla pieszych). Jeszcze kilka miesięcy temu na takich przejazdach to rowerzyści mieli pierwszeństwo...

Opublikowano w Bydgoszcz

System parkingów Park&Ride ruszyć miał we wrześniu, kilka dni temu pojawił się komunikat, że będzie to październik, ale raczej to opóźnienie nie powinno nikogo martwić, bowiem po sąsiedzku na parkingu piętrowym w ramach podstrefy C mamy sporo wolnych miejsc, natomiast na osiedlach parkingi, które dzisiaj są w jakimś stopniu zapełniane (chociażby w czasie nabożeństw w parafii św. Antoniego), po uruchomieniu szlabanów i opłat mogą stać się puste.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie