Jesteś tutaj: Home

Dzisiaj ostatni dzień konsultacji społecznych tzw. planu Morawieckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 30 wrzesień 2016 11:21

Jeszcze tylko dzisiaj drogą internetową można wysyłać uwagi do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która wskazywać ma główne kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Zachęcamy Państwa do skorzystania z możliwości udziału w konsultacjach społecznych.

Debata w naszym regionie na temat tej Strategii skupiła się głównie wokół przyszłych przekształceń ZIT w tzw. ZIT PLUS. I choć przekształcenie bydgosko-toruńskiego ZIT w dalszą współpracę po zakończeniu perspektywy finansowej UE, nie będzie możliwe bez zgody Rady Miasta Bydgoszczy, warto wskazać, iż zależy nam, aby wszelka współpraca pomiędzy samorządami była kreowana oddolnie. Druga z uwag wartych zgłoszeniach, dotyczy wskazania Bydgoszczy jako istotnego dla rozwoju transportu kolejowego i wodnego, węzła multimodalnego.

 

Szerszą analizę publikuje serwis PopieramBydgoszcz.pl - Zachęcamy do konsultowania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

 

Uwagi przyjmowane są poprzez formularze - https://www.mr.gov.pl/strony/plan-na-rzecz-odpowiedzialnego-rozwoju/przeslij-opinie-o-strategii-odpowiedzialnego-rozwoju/

 

W załączniku przedstawiamy propozycję gotowych uwag (można je wykorzystać), przygotowanych przez Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie