Jesteś tutaj: Home

Wojewoda: Trzeba mówić o budowie S-10 przez całe nasze województwo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 29 wrzesień 2016 00:07

W środę wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z kujawsko-pomorskimi parlamentarzystami, w celu omówienia najważniejszych wyzwań rozwojowych stojących przed województwem oraz poszukiwania wspólnych priorytetów.

Jak poinformował po spotkaniu wojewoda na briefingu prasowym, rozmawiano głównie o infrastrukturze. Budowie dróg ekspresowych, potrzebnych inwestycjach kolejowych oraz drogach wodnych. Spotkanie miało służyć również potrzebie poszukiwania jedności pomiędzy parlamentarzystami, o co nie jest łatwo o czym świadczą zgrzyty pomiędzy politykami z okręgu bydgoskiego oraz okręgu toruńsko-włocłaskiego.

 

Wojewoda poinformował, iż wskazano potrzebę budowy drogi ekspresowej S-10, nie tylko na odcinku Bydgoszcz – Toruń, ale w całej linii wschód-zachód, przebiegającej przez kujawsko-pomorskie.

 

- Trzeba mówić o budowie S-10 przez całe nasze województwo – wyjaśniał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Daje to nadzieje, na skuteczny lobbing, w sprawie budowy również odcinka Bydgoszcz – Nakło – Piła.

 

Inne poruszane tematy to konieczność przywrócenia żeglowności na Wiśle - Jeżeli chodzi o drogi wodne to mówiliśmy o budowie kaskad od Warszawy do Gdańska

 

Ważna zdaniem wojewody jest również modernizacja kolejowej magistrali węglowej, która przebiega przez Bydgoszcz i Inowrocław.