Jesteś tutaj: Home

Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się remontów dróg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 27 wrzesień 2016 17:16

Od kilku sesji Sejmiku Województwa dominującym problemem podnoszonym przez radnych opozycji jest kwestia remontu dróg. Racji pytają o terminy rozpoczęcia remontu dróg w swoich okręgach, powoli przyznając, że mają coraz mniejszą cierpliwość do zapewnień marszałka. Wczoraj padła oficjalna propozycja Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, aby odbyć specjalną sesję sejmiku, która poświęcona byłaby wojewódzkiej infrastrukturze drogowej.

W ubiegłym miesiącu radny Marek Hildebrandt wskazywał, że Brodnica i Lipno jest źle skomunikowana z Bydgoszczą. Zdaniem radnego poprawa stanu infrastruktury pozwoli skutecznie walczyć w tamtym regionie z bezrobociem. Pisaliśmy o tymRadny z Brodnicy: Wolę jechać do Warszawy niż do Bydgoszczy.

 

Również w poniedziałek radny Hildebrandt upominał się o stan dróg wojewódzkich we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Inny radny Marek Witkowski związany z powiatem sępoleńskim, wyrażał zniecierpliwienie dotyczące remontu drogi wojewódzkiej nr 241 na odcinku Mrocza – Więcbork – Sępólno Krajeńskie. Jego zdaniem, skomunikowanie Krajny z Bydgoszczą jest kluczowe dla rozwoju gospodarczego północno-zachodniej części województwa. Witkowski wskazał również na potrzebę remontu odcinku Mrocza – Prosperowo drogi wojewódzkiej nr 243, która łączy Mroczę z Koronowem.

 

Zarząd Województwa do sugestii radnych, aby odbyć specjalną sesję, bezpośrednio się nie odniósł. Z oficjalnie znanych planów wynika, że w perspektywie unijnej 2014-2020, czyli w praktyce do 2023 roku na współfinansowane przez Brukselę inwestycje drogowe, zamierza wydać około 600 mln zł, z czego 101 mln to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

W ostatnim czasie Urząd Marszałkowski pochwalił się przygotowywaniem przetargów na remont około 100 km dróg. Będzie to m.in. modernizacja fragmentu drogi wojewódzkiej nr 240 Tuchola – Świecie i drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina w kierunku województwa wielkopolskiego. Długość dróg wojewódzkich w kujawsko-pomorskim szacuje się na ponad 1,7 tys. km.