Jesteś tutaj: Home

Ojciec Święty zakończył pielgrzymkę do Polski. Czy Światowe Dni Młodzieży będą trwać dalej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 31 lipiec 2016 21:53

Niedzielną Mszą św. Posłania na Campus Misericordiae w Brzegach zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Po południu papież Franciszek odleciał z Krakowa do Watykanu. Ojciec Święty wyraził przy tym nadzieje, że w naszych sercach ŚDM się nie zakończyły i będą częścią codziennego życia.

- Moglibyśmy powiedzieć, że Światowy Dzień Młodzieży, rozpoczyna się dziś i trwać będzie jutro, w domu, bo od teraz to tam Jezus chce ciebie spotykać. Pan nie chce zostać tylko w tym pięknym mieście albo w miłych wspomnieniach, ale chce przyjść do twego domu, być obecnym w twoim codziennym życiu: w nauce, studiach i pierwszych latach pracy, przyjaźniach i uczuciach, planach i marzeniach. Jakże się to Jemu podoba, aby to wszystko było Mu zaniesione w modlitwie! Jakże bardzo ufa, że pośród wszystkich codziennych kontaktów i czatów na pierwszym miejscu będzie złota nić modlitwy! Jakże bardzo pragnie, aby Jego Słowo przemawiało do każdego twego dnia, aby Jego Ewangelia stała się twoją i była twoim „nawigatorem” na drogach życia – mówił w homilii papież Franciszek.

 

Ojciec Święty w Polsce przebywał od środy – w tym czasie celebrował eucharystię jubileuszową z okazji 1050-lecia Chrztu Polski oraz odbył serie spotkań z młodymi z całego świata. Liturgię drogi krzyżowej zakończyło całonocne czuwanie. W ramach tych wydarzeń papież wygłosił kilka wystąpień, które pozostaną intelektualną i duchową spuścizną historycznych już Światowych Dni Młodzieży. Doba internetu sprawia, że bez problemu możemy do tych wystąpień w języku polskim dotrzeć, kiedy tylko uznamy taką potrzebę. Do młodych papież apelował przede wszystkim o uczynki miłosierdzia względem drugiego człowieka. Z kolei do narodu polskiego na Jasnej Górze, abyśmy nadal szukali oparcia w Matce Bożej.

 

- Przed Tobą młody Kościół trzeciego tysiąclecia! - przedstawił pielgrzymów papieżowi kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Papież ogłosił również, że kolejne ŚDM w 2019 roku odbędą się w Panamie. Później Franciszek spotkał się również w krakowskiej hali sportowej z wolontariuszami, którzy przez ostatnie dni służąc pielgrzymom, mieli okazję świadczyć uczynki miłosierdzia.

 

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT ,,Dreamliner” z Ojcem Świętym na pokładzie wystartował z krakowskich Balic po godzinie 19:00. Papieża osobiście żegnał na płycie prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022