Jesteś tutaj: Home

PKP podpisało umowę na remonty w rejonie Włocławka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 13 lipiec 2016 18:31

51 mln zł wyda PKP PLK na remont linii kolejowej nr 18 na odcinku Włocławek – Toruń. Realizacja tej inwestycji usprawni transport regionalny pomiędzy Toruniem i Kutnem, ale również przyśpieszy podróż pociągami dalekobieżnymi z regionu bydgoskiego.

Polskie Linie Kolejowe zmodernizują infrastrukturę kolejową na liczącym około 30 km odcinku pomiędzy Włocławkiem a Aleksandrowem Kujawskim. Ponadto wyremontowane zostaną perony w: Lubaniu, Nieszawie, Wagańcu i Turznie Kujawskim.

 

W praktyce zatem planowana na 51 mln zł inwestycja, wpisze się w założenia roboczego projektu BiT City II, który zakłada m.in. usprawnienie komunikacji pomiędzy Toruniem i Włocławkiem.

 

Po zakończeniu remontów pociągi na tym odcinku będą mogły jeździć z prędkością 140 km/h, na czym zyskają mieszkańcy północno-zachodniej części województwa, gdyż skróci się czas podróży m.in. do Warszawy, Łodzi czy na południe kraju.

 

PKP PLK podpisało dzisiaj (13 lipca) umowę z firmą TORPOL. Inwestycja zakończona ma zostać do listopada przyszłego roku.